.
.
.

خروج بیش از 260 سرباز اوکراینی از کارخانه آزوفستال

شهردار ماریوپول از کشته‌شدن 15 زن شاغل در ارتش و بخش مراقبت‌های پزشکی اوکراین در کارخانه آزوفستال خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد، عملیات خروج حدود 260 نظامی این کشور که 53 نفر از آن‌ها آسیب دیده‌اند، از کارخانه «آزوفستال» به پایان رسید.

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین، در پیامی تصویری اعلام کرد: «53 (نظامی) آسیب‌دیده برای استفاده از خدمات پزشکی، 16 مه از آزوفستال به نووازوفسک منتقل شدند. همچنین عملیات انتقال 211 نفر دیگر، از طریق گذرگاه‌های بشردوستانه به النیوکا انجام گرفت.»

مالیار با اشاره به این‌که دو شهر مذکور، در کنترل نیروهای روسیه و نیروهای جدایی‌طلب اوکراینی وابسته به مسکو قرار دارد، تاکید کرد، این سربازان بعدها در عملیاتی «مبادله خواهند شد.»

کارخانه فولادسازی آزوفستال، آخرین پایگاه مقاومت نیروهای اوکراینی در شهر ساحلی ماریوپول در جنوب شرقی این کشور است. این شهر هم اکنون در در کنترل نیروهای روسی قرار دارد.

پیشتر یکی از شاهدان خبرگزاری «رویترز»، در این زمینه خاطرنشان کرده بود، حدود 12 اتوبوس، شماری از سربازان اوکراینی محاصره‌شده در کارخانه آزوفستال را از این محل منتقل کردند.

رویترز تعداد این سربازان را مشخص نکرده بود. تا پیش از این گفته می‌شد حدود 600 سرباز اوکراینی در داخل کارخانه آزوفستال تحت محاصره نیروهای روسیه هستند.

انتقال سربازان زخمی اوکراینی از کارخانه آزوفستال
انتقال سربازان زخمی اوکراینی از کارخانه آزوفستال

یک شاهد دیگر به رویترز گفت، این سربازان در ساعات پایانی دوشنبه، به شهر نووازوفسک رسیده و برخی از آن‌ها توسط برانکارد حمل می‌شدند.

نیروهای جدایی‌طلب وابسته به روسیه، کنترل شهر نووازوفسک را در اختیار خود دارند.

در همین رابطه وادیم بویچنکو، شهردار ماریوپول، دوشنبه از کشته‌شدن 15 زن شاغل در ارتش و بخش مراقبت‌های پزشکی اوکراین در کارخانه آزوفستال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اوکراین، بویچنکو در این زمینه گفت: «این یک تراژدی برای تمام مردم اوکراین است.»

شهردار ماریوپول تصریح کرد، اعضای شورای این شهر، شنبه 14 مه از وزیر خارجه اوکراین درخواست کردند، «از تمام راهکارهای موجود بین‌المللی برای نجات سربازان اوکراینی محاصره‌شده در کارخانه آزوفستال استفاده شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم