.
.
.

تحریم‌های جدید بریتانیا علیه همسر سابق ولادیمیر پوتین

بریتانیا فهرست جدیدی از تحریم‌ها علیه 12 فرد نزدیک به پوتین منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه تحریم‌های پیاپی کشورهای غربی علیه مسکو و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بریتانیا بسته جدیدی از تحریم‌ها را علیه 12 فرد نزدیک به رئیس‌جمهوری این کشور تصویب کرد.

به گفته بریتانیا، این افراد در زندگی «مجلل» پوتین نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

لودمیلا پوتینا، همسر سابق رئیس‌جمهوری روسیه و آلینا کابایوا، ژیمناست پیشین این کشور از مهمترین افراد حاضر در بین این 12 نفر هستند.

بر اساس بیانیه‌ای که دولت بریتانیا روز گذشته منتشر کرد، گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که کابایوا ارتباط شخصی نزدیکی با پوتین دارد.

ایگور و رومان پوتین، دو پسر عموی رئیس‌جمهوری روسیه و الکساندر پلخوف، دوست نزدیک پوتین که کنترل شرکت «وایتال دولوپمنت کورپ» را در دست دارد نیز در این لیست 12 نفره قرار دارند.

پوتین و آلینا کابایوا
پوتین و آلینا کابایوا

مسدودکردن ده‌ها میلیارد دلار

به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، یک مقام بریتانیایی به شرط عدم افشای هویت خود به خبرنگاران گفت، لندن «ده‌ها میلیارد» دلار دارایی مرتبط با افراد نزدیک به پوتین را شناسایی کرده است.

او در ادامه افزود، بریتانیا «تقریبا تمام افراد و نهادهایی را که به عنوان نزدیکان پوتین شناخته می‌شوند» را مورد هدف قرار داده است.

این مقام بریتانیایی از ادامه تلاش لندن در زمینه شناسایی این افراد خبر داد.

زندگی مجلل پوتین

لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود لندن به‌دنبال «شناسایی و مورد هدف قرار دادن شبکه پنهانی است که در شکل‌گیری سبک زندگی مجلل پوتین نقش دارند.»

به گفته تراس، لندن به دنبال اعمال فشار علیه افراد نزدیک به پوتین است.

وزیر خارجه بریتانیا تاکید کرد این کشور، «به اعمال تحریم‌ها علیه هر کسی که به اقدامات تهاجمی رئیس‌جمهوری روسیه کمک کرده و با او همدستی می‌کند، ادامه می‌دهد.»

پوتین به همراه همسر پیشین خود و دو دخترش
پوتین به همراه همسر پیشین خود و دو دخترش

دوستان دوران کودکی

بیانیه وزارت خارجه بریتانیا خاطرنشان می‌کند که پوتین برای ادامه سبک زندگی خود، «به پشتیبانی اطرافیان، خانواده، دوستان کودکی و گروهی برگزیده که از قدرت پوتین بهره‌مند شده‌اند»، اتکا می‌کند.

وزیر خارجه بریتانیا، روز گذشته در جریان دیدار با همتایان خود در نشست «گروه هفت» در آلمان، بر لزوم ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین تاکید کرد و خواستار اعمال تحریم‌های جدیدی علیه مسکو شد.

تراس در این زمینه گفت: «بسیار مهم است که فشارها علیه ولادیمیر پوتین در زمان فعلی ادامه پیدا کند. این فشارها باید در چارچوب کمک‌رسانی به اوکراین از طریق ارسال اسلحه و افزایش تحریم‌ها صورت گیرد.»

از آغاز عملیات نظامی روسیه در خاک اوکراین، بریتانیا به همراه چند کشور دیگر، تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال کرده‌اند. این تحریم‌ها شامل مسدودسازی دارایی‌ها، تحریم‌های اقتصادی علیه بخش‌های مختلف و ایجاد ممنوعیت سفر برای صدها سیاستمدار، تاجر و ثروتمند روسی بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم