.
.
.

یونان قرارداد نظامی با آمریکا را تمدید کرد

تظاهرکنندگان حزب کمونیست یونان، پلاکاردهایی علیه این معاهده نظامی برافراشتند که روی آنها به دو زبان زبان یونانی و انگلیسی نوشته شده بود: «نه به جنگ. نه به مبانی مرگ»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یونان معاهده دفاعی خود با ایالات متحده را به مدت پنج سال تمدید کرد که به ارتش ایالات متحده، امکان دسترسی مداوم به پایگاه های نظامی یونان را می‌دهد.

این توافق به ارتش آمریکا امکان دسترسی مداوم به سه پایگاه در خاک اصلی یونان و همچنین حضور طولانی مدت دریایی در جزیره «کرت» را خواهد داد.

هم‌پیمانی‌ها اساسی

نیکوس دندیاس، وزیر خارجه یونان نیز روز گذشته در پارلمان گفت که این هم‌پیمانی‌ها برای استراتژی دفاعی کشور جنبه اساسی دارند.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، او افزود: «ما آن اندازه از رفاه برخوردار نیستیم که سهل‌انگار باشیم. ای کاش در مسائل امنیت ملی، همانند لوکزامبورگ بودیم.»

از سوی دیگر، حزب اپوزیسیون چپ «سیریزا»، مخالفت خود را با این معاهده اعلام کرد؛ با این استدلال که این توافق، تضمین‌های امنیتی کافی را برای آتن تامین نمی‌کند.

تظاهرات حزب کمونیست

همزمان تظاهرکنندگان حزب کمونیست یونان، پلاکاردهایی را علیه این معاهده نظامی برافراشتند که روی آنها به دو زبان زبان یونانی و انگلیسی نوشته شده بود: «نه به جنگ. نه به مبانی مرگ»

یونان سال گذشته و به دنبال بروز رویارویی دریایی پرتنش در سال 2020 با ترکیه، شریک خود در «ناتو»، پیمان دفاعی دوجانبه با فرانسه را فسخ کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم