لغو سفر لاوروف به ژنو در پی ممنوعیت پرواز هواپیماهای روسی در حریم هوایی اروپا

تعداد زیادی از کشورهای اروپایی شامل ایتالیا، فرانسه، اتریش، هلند، آلمان، بلژیک، سوئد و دانمارک یکشنبه تصمیم به بستن حریم هوایی خود در برابر پرواز هواپیماهای روسی از مبدا مسکو گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، سفر برنامه‌ریزی شده خود به مقر سازمان ملل در ژنو را به دلیل اعمال «تحریم‌ها ضد روسیه» از سوی کشورهای غربی، لغو کرد.

هیئت نمایندگی روسیه در ژنو دوشنبه 28 فوریه، در حساب «توییتر» خود اعلام کرد سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور که قرار بود سه‌شنبه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و کنفرانس خلع سلاح سخنرانی کند، سفر خود را به دلیل ممنوعیت بی‌سابقه پروازی اعمال شده علیه هواپیماهای روسی در آسمان کشورهای اتحادیه اروپا، لغو کرده است.

همزمان، نقشه ترافیک هوایی نشان می‌دهد که هیچ هواپیمایی در آسمان اوکراین، بلاروس و بخش‌هایی از روسیه در حال پرواز نیست.

تعداد زیادی از کشورهای اروپایی شامل ایتالیا، فرانسه، اتریش، هلند، آلمان، بلژیک، سوئد و دانمارک یکشنبه تصمیم به بستن حریم هوایی خود در برابر پرواز هواپیماهای روسی از مبدا مسکو گرفتند.

روسیه نیز متقابلا در واکنش به این اقدامات، حریم هوایی خود را به روی شرکت‌های مرتبط یا ثبت شده در لتونی، لیتوانی، استونی و اسلوونی بسته است.

در همین راستا روسیه، شنبه حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای مرتبط با بلغارستان، لهستان و جمهوری چک، در پاسخ به اقدام مشابه این کشور علیه شرکت‌های هواپیمایی روسی بست.

شایان ذکر است که با این اقدامات، خطوط هواپیمایی روسیه با یک منطقه پرواز ممنوع بزرگ در اروپا مواجه می شود که پروازهای آن به سمت غرب را مجبور به دور زدن در مسافتی بسیار گسترده می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید