حمله روسیه به اوکراین؛ شنیده شدن صدای انفجار در کی‌یف و خارکف

مسئولین اوکراینی از مردم خواستند در پناهگاه‌ها بمانند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که مقامات اوکراینی منتظر ساعات سرنوشت‌ساز و حساس هستند، سرویس ارتباطات ویژه و حفاظت از اطلاعات اوکراین بامداد دوشنبه 28 فوریه از شنیده شدن صدای انفجار در کی‌یف و خارکف که مهمترین شهرهای شمال شرق این کشور است، خبر داد.

در پنجمین روز از حملات روسیه، سرویس ارتباطات ویژه و حفاظت از اطلاعات اوکراین در بیانیه‌ای کوتاه در تلگرام نوشت، در شهر کی‌یف پس از چند ساعت آرامش، صدای انفجارها بار دیگر شنیده شد.

سرویس ارتباط ویژه اوکراین اعلام کرد، یک ساختمان مسکونی در شهر شمالی چرنف پس از اصابت موشک آتش گرفت.

فرماندهی نیروی زمینی اوکراین نیز در بیانیه‌ای در فیس‌بوک اعلام کرد که شهر زوتیمر در شمال این کشور نیز شب گذشته مورد حملات موشکی روسیه قرار گرفته است.

نیروهای روسیه در حومه کی‌یف

ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف عصر دیروز یکشنبه تاکید کرد که نیروهای روسی در حومه پایتخت مستقر شدند.

او هشدار داد که اگر روس‌ها بتوانند کی‌یف را تصرف کنند، برنامه‌ای برای تخلیه غیرنظامیان وجود نخواهد داشت، به‌ویژه که همه راه‌های این شهر مسدود شده‌اند.

او همچنین در گفت‌وگو با «آسوشیتدپرس» نسبت به عدم توانایی جبران کمبود مواد غذایی و دارویی در پایتخت که به مرور زمان در حال کاهش است هشدار داد.

شهردار کی‌یف گفت پایتخت در آستانه یک فاجعه انسانی قرار دارد.

خاركف مقاومت می‌کند

روز گذشته پس از ورود تانک‌های روسی به خارکف، شهر شاهد درگیری‌های خیابانی بود. با این حال، حاکم شهر پس از آن در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای اوکراینی شهر را آن را به طور کامل بازپس گرفته‌اند.

گفتنی است که اوکراین از 24 فوریه شاهد حمله نظامی گسترده هوایی و زمینی روسیه است.

این حملات چند روز پس از آن صورت گرفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه استقلال مناطق لوگانسک و دونتسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت و سپس به بهانه «حفظ صلح» به اوکراین حمله کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید