اطلاعات ترافیکی لحظه‌ای نقشه گوگل در اوکراین غیرفعال شد

گوگل اعلام کرد این اقدام به‌دلیل مسائل امنیتی برای حفاظت از مردم اوکراین و با مشورت مقامات میدانی این کشور انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پنجمین روز حمله روسیه به خاک اوکراین، شرکت آمریکایی گوگل، دوشنبه 28 فوریه از تعلیق موقت سرویس نقشه آنلاین خود در اوکراین خبر داد.

گوگل اعلام کرد، برای محافظت از امنیت غیرنظامیان در اوکراین، سرویس نقشه‌ها که اطلاعات لحظه‌ای ترافیک و مکان‌های مختلف را ارائه می‌دهد به طور موقت تعلیق کرده است.

بر اساس اعلام گوگل این اقدام به‌دلیل مسائل امنیتی برای حفاظت از مردم اوکراین و با مشورت مقامات میدانی این کشور انجام شده است.

با این حال این شرکت اعلام کرد که اطلاعات ترافیکی زنده با استفاده از ویژگی‌های ناوبری گام به گام در اوکراین در دسترس رانندگان باقی خواهد ماند.

طی چند روز گذشته، سرویس نقشه‌ گوگل از طریق تصاویر رادار، به تعدادی از کارشناسان و محققین اجازه داد تا حرکت نیروهای روسیه را ردیابی کنند.

شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک پیشتر اعلام کردند که اقدامات جدیدی را برای محافظت از امنیت کاربران در اوکراین انجام خواهند داد.

گوگل همچنین از بهره مندی روسیه از تبلیغات در پلتفرم خود جلوگیری کرده و بسیاری از رسانه‌های وابسته به دولت این کشور را تحریم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید