قدیروف: نیروهای چچنی در پشتیبانی از روسیه به جنگ با اوکراین اعزام شدند

رهبر چچن: پوتین با گرفتن تصمیمی سخت و آغاز جنگ علیه اوکراین از وقوع جنگی علیه روسیه جلوگیری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رمضان قدیروف، رئیس جمهوری خودمختار چچن اعلام کرد که در حمایت از تصمیم پوتین، و در پشتیبانی از ارتش روسیه نیروهای تحت امر خود را برای جنگ به اوکراین فرستاده است.

قدیروف شنبه 26 فوریه ضمن تاکید این‌که نیروهای چچنی اعزامی به اوکراین تاکنون متحمل خسارت‌های جانی نشده‌اند، در‌ توجیه تصمیم خود به اعزام نیرو در حمایت از مسکو، توضیح داد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با گرفتن تصمیمی سخت و آغاز جنگ علیه اوکراین از وقوع جنگی علیه روسیه جلوگیری کرد.

رئیس جمهوری چچن در ادامه گفت که در سومین روز عملیات نظامی روسیه در اوکراین نیروهای چچنی دوشادوش نیروهای روسی در اوکراین جنگیده‌ و هیچ‌گونه خسارت‌ جانی متحمل نشده‌اند.

رهبر چچن همچنین در همسویی با رویکرد تهاجمی پوتین از مردم اوکراین خواست تا از سلطه رهبران خود رهایی یابند.
این در حالی است که روز جمعه انتشار ویدیویی بسیج نیروهای چچنی برای پشتیبانی از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین را به نمایش گذاشت.

از طرفی روسیه شنبه اوکراین را به‌عدم پاسخ به پیشنهاد مسکو برای گفت‌وگو متهم کرد و در پی آن وزارت دفاع روسیه فرمان ادامه تهاجم همه‌جانبه و پیشروی نیروهای نظامی روسیه در خاک اوکراین را صادر کرد.
بر خلاف ادعای روسیه، مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین اما تاکید کرد که کییف پیشنهاد گفت‌وگو با روسیه را رد نکرده و با آن موافقت کرده، اما این روسیه بود که برای گفت‌وگو پیش‌شرط‌هایی غیرقابل پذیرش تعیین کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید