رئیس جمهوری اوکراین: از مذاکره با روسیه انتظار نتایج بزرگی نداریم

رئیس‌ جمهوری اوکراین گفت که همه مقامات اوکراینی در محل خدمت خود حاضر هستند و همه با هم از کشور خود دفاع می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین یک‌شنبه 27 فوریه پس از موافقت با انجام گفت‌وگو با روسیه گفت که از مذاکره با مسکو انتظار نتایج بزرگی ندارد.

زلنسکی در ویدیویی اظهار داشت که با الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس درباره بحران با روسیه گفت‌وگویی طولانی و عمیقی داشته است.

او خاطرنشان کرد، لوکاشنکو قول داده است که از خاک بلاروس برای حمله به اوکراین استفاده نخواهد شد و مینسک در هیچ عملیات نظامی علیه کی‌یف مشارکت نخواهد کرد.

رئیس‌ جمهوری اوکراین افزود، همه مقامات اوکراینی در محل خدمت خود حاضر هستند و همه با هم از کشور خود دفاع می‌کنیم.

کی‌یف، پایتخت اوکراین
کی‌یف، پایتخت اوکراین

مذاکره بدون پیش‌شرط

ساعاتی پیش نهاد ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرد که با انجام مذاکرات با روسیه در مرز بلاروس در نزدیکی منطقه «چرنوبیل» و با وساطت الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس موافقت کرده است.

این نهاد از طریق شبکه‌های اجتماعی تصریح کرد که «تیم مذاکره‌کننده اوکراینی بدون هیچ گونه پیش‌شرطی در منطقه پریبیات واقع در مرز میان اوکراین و بلاروس با طرف روسی دیدار خواهد کرد.»

این منطقه از سال 1986 پس از حادثه نیروگاه اتمی «چرنوبیل» معروفیتی جهانی پیدا کرد و پس از مدتی به یک منطقه توریستی تبدیل شد.

کی‌یف، 27 فوریه
کی‌یف، 27 فوریه

دیمتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین هم گفت که پس از گفت‌وگوی لوکاشنکو و زلنسکی، رئیس جمهوری بلاروس موافقت رئیس جمهوری اوکراین برای برگزاری مذاکرات در گومل را به اطلاع پوتین رسانده است.

نهاد ریاست جمهوری اوکراین همچنین به نقل از لوکاشنکو اعلام کرد که از هواپیماها، هلیکوپترها و موشک‌های روسی موجود در بلاروس در هنگام رسیدن تیم مذاکره‌کننده اوکراین و در زمان مذاکرات و پس از آن استفاده نخواهند شد.

پیش ار این وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، روز جمعه عملیات برای مدتی متوقف شد اما پس از رد مذاکرات از سوی مقامات اوکراینی، بار دیگر عملیات نظامی در تمام جبهه‌ها از سر گرفته شده است.

ارتش روسیه از روز 24 فوریه تهاجم سراسری گسترده‌ای به بهانه دفاع از شهروندان روس‌زبان و حمایت از استقلال دو منطقه جدایی‌خواه در شرق اوکراین علیه این کشور را آغاز کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید