شنیده‌شدن صدای آژیر خطر در کی‌یف و فرار مردم به پناهگاه‌ها

مشاور رئیس جمهوری اوکراین گفت که برنامه روسیه اشغال کی‌یف توسط تانک‌های ارتش این کشور است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون اوکراین صبح جمعه 25 فوریه اعلام کرد که در پی حملات موشکی روسیه، آژیر خطر در کی‌یف، پایتخت اوکراین به صدا در آمد و مقامات از مردم خواستند که برای حفظ جان خود به پناهگاه‌ها بروند.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گزارش داد که صبح جمعه صدای شلیک در اطراف یک منطقه مسکونی وابسته به مقامات دولتی اوکراین در کی‌یف شنیده شده است.

این در حالی است که آنتوان هراشیچنکو، مشاور رئیس جمهوری اوکراین تاکید کرد که امروز جمعه «سخترین» روز تهاجم سراسری روسیه به کشورش خواهد بود.

او بیان کرد که برنامه روسیه اشغال کی‌یف توسط تانک‌های ارتش این کشور است و افزود، یگان‌های دفاع از پایتخت با موشک‌های ضد تانک آماده مقابله با ارتش روسیه هستند.

همزمان دستیار وزیر دفاع اوکراین ابراز داشت که به‌رغم تعداد کم نیروها، واحدهای ارتش اوکراین در حال دفاع از مواضع خود در چهار جبهه هستند.

به گفته یک مقام نظامی اوکراینی، ارتش این کشور حمله نیروهای روسی به شهر «چیرنیهوف» در شمال اوکراین را دفع کرده است.

خبرگزاری روسی «تاس» نیز مدعی شد که ارتش اوکراین دو شهر «دونتسک» و «جورلووکا» در اقلیم دونباس را گلوله‌باران کرده است.

پیشتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین گفته بود، ادامه تجاوز روسیه علیه کشورش نشان می‌دهد که تحریم‌های غرب علیه مسکو کافی نیستند.

او گفت که جهان تنها از دور نظاره‌گر جنگ علیه اوکراین است.

روسیه پنج‌شنبه همزمان با بمب‌باران زیرساخت‌های شهری و نظامی اوکراین، تهاجمی سراسری از سه جبهه را علیه این کشور آغاز کرد ‌و پیش‌بینی می‌شود امروز تانک‌های روسی به حومه کی‌یف وارد شوند.

حملات موشکی روسیه به کی‌یف در حالی صبح جمعه ادامه یافت که رهبران غربی قرار بود نشستی برای بررسی درخواست کمک رئیس جمهوری اوکراین به کشورش برگزار کنند.

پس از دو روز جنگ و کشته‌شدن بیش از 100 شهروند اوکراینی، هم‌اکنون پایتخت و دیگر شهرهای بزرگ این کشور در آستانه تصرف نیروهای روسیه قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید