پوتین آغاز حمله نظامی به اوکراین را اعلام کرد

رئیس جمهوری روسیه بامداد پنجشنبه ضمن صدور فرمان تهاجم‌ نظامی به اوکراین از مردم این کشور خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بامداد پنجشنبه، ضمن صدور فرمان تهاجم‌ نظامی به اوکراین از مردم این کشور خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند. پوتین گفت روسیه قصد اشغال اوکراین را ندارد و به هر گونه دخالت بیگانه در این کشور فورا پاسخ خواهد داد.

خبرگزاری «رویترز» از شنیده شدن صدای انفجارهای شدید در کییف پایتخت اوکراین خبر داد. برخی خبرگزاری‌ها از شنیده شدن صدای تیراندازی در نزدیکی فرودگاه بوریسبیل در کییف خبر داد.

رویترز همچنین از آغاز حملات موشکی روسیه علیه اوکراین خبر داد و تاکید کرد، حملات موشکی روسیه، مراکز فرماندهی ارتش اوکراین در کیف و خارکوف را هدف قرار داده‌اند.

خبرگزاری فرانسه نیز از شنیده شدن صدای انفجار در بندر شهر «اودسا» اوکراین واقع در حاشیه دریای سیاه خبر داد.

پوتین تاکید کرد تحرکات نظامی روسیه در خاک اوکراین دفاع از خود در برابر تهدیدهایی به مراتب بزرگتر از مشکلاتی است که اکنون با آن مواجه هستیم.

هم‌زمان، کاخ سفید در بیانیه‌ای به نقل از جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد «پوتین با نقشه‌ای از پیش تعیین شده جنگی را علیه اوکراین آغاز کرد که فاجعه به‌دنبال خواهد داشت و روسیه خود به‌تنهایی مسئول کشتار و ویرانی است که این تهاجم نظامی باعث خواهد شد.»

کاخ سفید همچنین اعلام کرد بایدن به همراه تیم مشاوران امنیتی خود تحولات اوضاع اوکراین را دنبال می‌کند. رئیس جمهوری آمریکا قرار است نشستی با سران گروه هفت درباره اوکراین برگزار خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید