وزارت دفاع روسیه: زیرساخت‌های نظامی اوکراین را هدف قرار می‌دهیم

وزارت دفاع اوکراین خبر داد که دشمن بمباران شدیدی را علیه یگان‌های نظامی ما درشرق کشور و همچنین مراکز فرماندهی ارتش و فرودگاه‌ها آغاز کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه پنج‌شنبه 24 فوریه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مسکو زیرساخت‌های ارتش اوکراین را با تسلیحات دقیق هدف قرار می‌دهد و از حمله توپخانه‌ای و موشکی به شهرهای اوکراین اجتناب خواهد کرد.

همزمان وزارت دفاع اوکراین خبر داد: «دشمن بمباران شدیدی را علیه یگان‌های نظامی ما در شرق کشور و همچنین مراکز فرماندهی ارتش و فرودگاه‌ها آغاز کرده است.»

پیشتر شماری از خبرگزاری‌ها از شنیده‌شدن صدای تیراندازی در نزدیکی فرودگاه بوریسپیل در کی‌یف، پایتخت اوکراین خبر داده بودند. خبرگزاری «رویترز» نیز از شنیده‌شدن صدای چندین انفجار مهیب در این شهر و همچنین در شرق اوکراین خبر داده بود.

این خبرگزاری همچنین از آغاز حملات موشکی روسیه علیه اوکراین خبر داد و تاکید کرد، حملات موشکی روسیه، مراکز فرماندهی ارتش اوکراین در کی‌یف و خارکوف را هدف قرار داده‌اند.

خبرگزاری « اینترفاکس» نیز در گزارشی خبر داد که نیروهای روسی وارد دو شهر «ماریوپول» و «اودسا» شده‌اند.

این خبرگزاری به نقل از رسانه‌های محلی خبر داد که صبح روز پنج‌شنبه، صدای تیراندازی در نزدیکی فرودگاه بوریسپیل در پایتخت اوکراین شنیده شده است.

دقایقی پس از آن‌که ولادیمر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، مجوز عملیات نظامی ویژه در اوکراین را صادر کرد، خبرنگار رویترز از شنیده‌شدن صدایی شبیه به گلوله‌های توپخانه‌ای در ساعات اولیه بامداد روز پنج‌شنبه خبر داد.

گزارشگران «خبرگزاری فرانسه» نیز اطلاع دادند که صدای چندین انفجار مهیب در شهر ساحلی ماریوپول در شرق اوکراین شنیده شده است.

ماریوپول بزرگترین شهری است که در منطقه عملیاتی شرق اوکراین قرار داشته و دارای جمعیتی یک‌میلیون نفری است.

یک مقام «ناتو» ضمن تایید حمله روسیه به اوکراین، به خبرگزاری رویترز گفت که بخش عمده حمله مسکو آغاز شده است.

این خبرگزاری به‌ نقل از یک شاهد عینی در شهر کی‌یف نوشته است که چندین صدای بلند از فاصله دور شنیده شده که شبیه به صدای آتش توپخانه‌ بوده است.

تلویزیون «فاکس‌نیوز» نیز از وقوع چندین انفجار در پایتخت اوکراین خبر داد.

ولادیمر پوتین، پنج‌شنبه 24 فوریه، از تصمیم خود مبنی بر آغاز عملیات نظامی در منطقه «دونباس» در اوکراین خبر داد.

پوتین تاکید کرد تحرکات نظامی روسیه در خاک اوکراین دفاع از خود در برابر تهدیدهایی به مراتب بزرگتر از مشکلاتی است که اکنون با آن مواجه هستیم.

پوتین در این زمینه افزود: «روسیه نمی‌تواند تهدیدهای اوکراین را تحمل کند.»

او از این کشور خواست تا «اسلحه خود را زمین گذاشته» و تاکید کرد که گسترش نفوذ ناتو در اوکراین و استفاده از خاک این کشور توسط نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی، امری غیر قابل قبول است.

رئیس‌ جمهوری روسیه گفت، مسکو قصد اشغال اوکراین را ندارد اما به هر گونه دخالت بیگانه در این کشور فورا پاسخ خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید