ناتو: تمام تلاش خود را برای محافظت و دفاع از متحدان انجام خواهیم داد

استولتنبرگ، دبیرکل ناتو تصریح کرد که حمله بی‌پروای روسیه به اوکراین جان افراد زیادی را در معرض خطر قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو پنج‌شنبه 24 فوریه حمله بی‌پروای روسیه به اوکراین را به‌شدت محکوم کرد و گفت که این تهاجم جان بسیاری از مردم این کشور را با خط مواجه کرده است.

او گفت که اعضای ناتو برای گفت‌وگو در مورد تجاوز روسیه به اوکراین دیدار خواهند کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پنج‌شنبه عملیات نظامی در دونباس اوکراین را آغاز کرد.

دبیرکل ناتو تاکید کرد: «ما در این مرحله دشوار در کنار مردم اوکراین هستیم و ناتو تمام تلاش خود را برای محافظت و دفاع از همه متحدان انجام خواهد داد».

جنگ روسیه و اوکراین
جنگ روسیه و اوکراین

دیمیتری کولیبا، وزیر خارجه اوکراین هم پنج‌شنبه در توییتر نوشت که روسیه تهاجم گسترده‌ای را به اوکراین آغاز کرده و شهرها را مورد حملات نظامی قرار داده است.

آژانس خبری «اینترفاکس» اوکراین نیز گزارش داد که حملات موشکی به تاسیسات نظامی در سراسر اوکراین صورت گرفته است و نیروهای روسیه در شهرهای ساحلی اودسا و ماریوپل در جنوب فرود آمده‌اند. این خبرگزاری همچنین از تخلیه کارکنان و مسافران فرودگاه «بوريسبيل» در کیف خبر داد.

وزیر خارجه اوکراین با اشاره به دستور حمله رئیس جمهوری روسیه گفت: «پوتین تهاجم گسترده‌ای را به اوکراین آغاز کرد و غیرنظامیان در شهرهای کشورمان را مورد حملات سخت نظامی قرار داد».

او افزود: «این تجاوزی آشکار است. اوکراین از خود دفاع خواهد کرد و پیروز خواهد شد. جهان می‌تواند و باید پوتین را متوقف کند. اکنون زمان اقدام فرا رسیده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید