تحريم شبکه سپاه قدس برای حمايت مالی از حوثی‌ها توسط خزانه‌داری آمریکا

وزارت خارجه آمریکا ضمن بیان این‌که شبه‌نظامیان حوثی مسئول بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان هستند بر تعهد واشینگتن به پشتیبانی از سعودی و امارات در مقابله با حملات حوثی‌ها تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پس از آن‌که وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا بر تعهد واشینگتن به پشتیبانی از پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی در مقابله با حملات تروریستی شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی‌ را تاکید کرد، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه از اعمال تحريم علیه شبکه سپاه قدس برای حمايت مالی از حوثی‌ها خبر داد.

بلینکن خاطرنشان کرد که ایالات متحده در ارتباط و همکاری با شرکای منطقه‌ای خود برای مجازات کسانی که باعث طولانی شدن زمان جنگ در یمن می‌شوند، اقدام می‌کند.
به گزارش «العربیه» بلینکن چهارشنبه 23 فوریه در توییتی از «هماهنگی آمریکا با کشورهای خلیجی برای هدف قرار دادن شبکه تامین مالی حوثی‌ها» خبر داد.
او از اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا به تحریم اعضای یک شبکه گسترده بین‌المللی خبر داد که از کودتاگران حوثی که تهدیدی علیه منطقه، غیرنظامیان و ساختارهای زیربنایی به شمار می‌روند، حمایت مالی می‌کردند.
وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت که تصمیم به اعمال تحریم‌ها علیه این شبکه بین‌المللی تامین‌کننده مالی شبه‌نظامیان حوثی در هماهنگی با شرکای واشینگتن در منطقه خلیج، اتخاذ شده است.
از طرفی وزارت خارجه آمریکا در این رابطه اعلام کرد که از سازوکارهایی برای مجازات حوثی‌ها به‌دلیل حملات تروریستی آنها علیه غیرنظامیان برخوردار است و تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران مسئول بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان هستند.

شبکه پیچیده تامین مالی حوثی‌ها

این اعلام وزارت خارجه آمریکا پس از آن صورت گرفت که وزارت خزانه‌داری ایالات متحده چهارشنبه 23 فوریه تحریم‌هایی را علیه افراد یک شبکه بین‌المللی گسترده تحت مدیریت نیروی قدس سپاه پاسداران ایران که از شبه‌نظامیان حوثی علیه دولت یمن پشتیبانی مالی می‌کند، اعمال کرد.
اداره کنترل دارایی‌های خارجی در وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای در این‌باره گفت اعضای این شبکه گسترده بین‌المللی که در حمایت‌ مالی از حوثی‌ها علیه دولت یمن و همچنین پشتیبانی مالی از حملات تجاوزکارانه فزاینده آنها نقش داشته‌ و تهدیدی علیه غیرنظامیان، ساختارهای زیربنایی غیرنظامی و کشورهای مجاور تشکیل می‌دهند را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.
این وزارتخانه افزود که این افراد با مدیریت نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و از طریق این شبکه بین‌المللی به انتقال دهها میلیون‌ دلار به یمن اقدام کرده‌اند.
در همین راستا اعلام شد که امروز تدابیری در هماهنگی و همکاری نزدیک با شرکای منطقه‌ای خلیجی اتخاذ می‌شود.
شایان ذکر است که در بیانیه وزارت خزانه آمریکا توضیح داد شده که ایالات متحده به همکاری قاطعانه با هم‌پیمانان منطقه‌ای خود علیه کسانی که برای جاه‌طلبی‌های خاص خود به طولانی کردن زمان جنگ در یمن اقدام می‌کنند، ادامه می‌دهد و رهبران حوثی باید به حملات خشونت‌بار خود پایان داده و با حسن نیت برای پایان دادن به جنگ گفت‌وگو کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید