وزیر دفاع روسیه در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا

وال استریت ژورنال: بسته‌های تحریمی اتحادیه اروپا شامل آژانس‌ تحقیقات اینترنتی روسیه نیز خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیپلمات‌های غربی تاکید دارند که بسته‌های تحریمی غرب در ارتباط با مقامات روسیه، شامل سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه نیز می‌شود.

روزنامه «وال استریت ژورنال» چهارشنبه 23 فوریه، به نقل از منابع آگاه گزارش داد این بسته‌های تحریمی که قرار است امروز چهارشنبه از سوی اتحادیه اروپا تصویب شود، شامل آژانس‌ تحقیقات اینترنتی روسیه نیز خواهد شد که پیشتر از سوی آمریکا به علت گمانه‌های مربوط به ایجاد اختلال در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2016، هدف تحریم قرار گرفته بود.

فوریت اجرایی شدن تحریم‌ها

کلمنت بون، وزیر مشاور دولت فرانسه در امور اروپا، ساعاتی پیش اعلام کرد که بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه در واکنش به شناسایی رسمی استقلال دو منطقه جدایی‌طلب شرق اوکراین از سوی مسکو، شامگاه چهارشنبه 23 فوریه یا روز پس از آن اجرایی خواهد شد.

کلمنت بون در گفت‌و گو با رادیو «فرانس اینتر» با این توضیح که طی ساعات گذشته، واکنش‌های بسیار سریعی از سوی اروپایی‌ها با هماهنگی آمریکا و بریتانیا صورت گرفته، افزود: «این تحریم‌ها به احتمال زیاد، شامگاه امروز یا حداکثر فردا اجرایی خواهند شد».

نخستین بسته تحریمی

شایان ذکر است اولین بسته تحریمی که سه‌شنبه از سوی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مطرح شد، نمایندگان پارلمان روسیه نیز که به رسمیت شناختن استقلال جدایی‌طلبان را تایید کرده‌اند را هدف قرار داده و شامل اقدامات اقتصادی علیه بانک‌های روسیه نیز می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size