آلمان اجرای پروژه انتقال گاز «نورد استریم 2» از روسیه را متوقف کرد

قرار است اتحادیه اروپا امروز برای بررسی پذیرش استقلال دو منطقه لوگانسک و دونتسک در شرق اوکراین توسط روسیه و اعمال تحریم‌های شدید علیه مسکو نشست فوق‌العاده تشکیل دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان اعلام کرد که به‌دلیل به‌رسمیت شناختن دو منطقه جدایی‌طلب شرق اوکراین توسط مسکو، پروژه انتقال گاز نورد استریم 2 از روسیه را به حالت تعلیق در آورده است.

شولتز که در یک نشست خبری با همتای ایرلندی خود سخن می‌گفت، تاکید کرد که از هیئت مشرف بر اجرای این پروژه خواسته که فعالیت خود را متوقف کند.

صدراعظم آلمان اظهار داشت که در صورت اقدامات دیگری از سوی روسیه، تحریم‌های بیشتری علیه این کشور اتخاذ خواهد شد.

او همچنین بر ادامه گفت‌وگوها میان روسیه و غرب تاکید کرد و افزود، «ادامه تلاش‌های دیپلماتیک برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها و ممانعت از فاجعه در منطقه بسیار مهم و ضروری است.»

خط لوله گاز نورد استریم 2
خط لوله گاز نورد استریم 2

این در حالی است که مقامات امنیتی آلمان از وقوع حملات تلافی‌جویانه سایبری به زیرساخت‌ها از جمله شرکت‌های برق و آب توسط روسیه هشدار دادند.

همزمان سخنگوی کمیسیون اروپا با اطمینان از وجود ذخایر کافی گاز در این قاره اعلام کرد که 30 درصد مخازن ذخیره گاز در اروپا تکمیل هستند.

پیشتر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بیان کرده بود که کشورش به تولید و صدور گاز به بازارهای جهانی ادامه خواهد داد.

قرار است اتحادیه اروپا امروز برای بررسی پذیرش استقلال دو منطقه لوگانسک و دونتسک در شرق اوکراین توسط روسیه و اعمال تحریم‌های شدید علیه مسکو نشست فوق‌العاده تشکیل دهد.

واشینگتن نیز اعلام کرد، پاسخی قاطع به اقدام اخیر مسکو، که نقض توافقنامه‌های صلح و توقف‌ آتش‌بس در شرق اوکراین است، خواهد داد.

با توجه به این که روسیه از بزرگترین صادرکنندگان گاز است، کشورهای جهان به‌ویژه کشورهای اروپایی بیم دارند که بحران میان مسکو و کی‌یف باعث افزایش قیمت جهانی گاز شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید