ناتو: روسیه احتمالا در صدد حمله تمام‌عیار به اوکراین است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در یک مصاحبه تلویزیونی شامگاه شنبه، هشدار داد که «همه نشانه‌ها حاکی از آن است که روسیه قصد دارد یک حمله تمام عیار علیه اوکراین انجام دهد.»

استولتنبرگ در مصاحبه خود با شبکه آلمانی «ای آر دی» تاکید کرد: «همه ما قبول داریم که خطر حمله بسیار زیاد است.»

اظهارات استولتنبرگ پس از آن پخش شد که یکی از مقامات ناتو در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که این ائتلاف کارمندان خود در اوکراین را از کی‌یف پایتخت به شهر غربی لویو و به مقرش در بروکسل منتقل کرده است.

این مقام ناتو گفت: «ایمنی کارمندان ما در درجه اول اهمیت است، بنابراین کارمندان به لویو و بروکسل منتقل شده اند. دفاتر ناتو در اوکراین همچنان در حال فعالیت هستند.»

او همچنین تاکید کرد که «ناتو و کشورهای عضو از نزدیک وضعیت را ارزیابی و زیر نظر دارند و به انجام تمام اقدامات لازم ادامه می‌دهند."

قابل ذکر است که چندین کشور غربی به دلیل ترس از حمله قریب الوقوع روسیه به اوکراین، دیپلمات های خود را از کی‌یف به شهر لویو در نزدیکی مرز با لهستان منتقل کرده بودند.

ایالات متحده قدرت اصلی در ناتو است و جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه هشدار داد که او به این باور رسیده که ظرف یک هفته روسیه حمله نظامی گسترده‌ای را به اوکراین، از جمله پایتخت کی‌یف، انجام خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید