بایدن: مطمئنم پوتین تصمیم حمله به اوکراین را گرفته است

بایدن: روسیه در صدد جعل توجیه‌هایی بی‌اساس برای توجیه تهاجم به اوکراین است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در نشست خبری درباره بحران اوکراین ضمن هشدار به اینکه «پوتین گزینه جنگ را در پیش گرفته است» گفت: «ایالات متحده و هم‌پیمانان آن آماده دفاع از اوکراین هستند.»
بایدن با بیان اینکه «روسیه در صدد جعل توجیه‌هایی بی‌اساس برای توجیه تهاجم به اوکراین است» افزود: «یپلماسی همواره یکی از احتمالات است اما پوتین گزینه جنگ را انتخاب کرد.»

بایدن همچنین تاکید کرد اقدام ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به ترک کشورش در شرایط کنونی ممکن است تصمیم درستی نباشد.
پیشتر خبرگزاری‌ها از دعوت رئیس جمهوری اوکراین برای مشارکت در کنفرانس امنیتی مونیخ خبر داده بودند.

با این حال، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری خود گفت: «دلایلی داریم که باور کنیم نیروهای روسی در حال برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین در هفته آینده یا در روزهای آینده هستند.»

او همچنین تاکید کرد که «تا زمانی که تهاجم صورت نگرفته، دیپلماسی یک گزینه خواهند ماند» و خاطرنشان کرد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، روز پنجشنبه آینده در اروپا با همتای روسی خود، سرگئی لاوروف، دیدار خواهد کرد.

هم‌زمان، رسانه‌های روسیه از وقوع دو انفجار در اقلیم جدایی‌طلب «لوگانسک» در شرق اوکراین خبر دادند. یکی از انفجارها به وقوع آتش‌سوزی در خط لوله انتقال گاز در این منطقه منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید