آمریکا تهدید کرد علیه مسکو افشاگری و به اقتصاد روسیه ضربه خواهد زد

کامالا هریس: روسیه، جنگی نیابتی را در شرق اوکراین آغاز کرده و آمریکا برای دفاع از ناتو 6000 سرباز جدید را در رومانی مستقر کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به‌‌دنبال حضور نظامی و تحرکات گسترده نیروها و جنگ‌افزارهای روسی در نزدیکی مرز اوکراین، کامالا هاریس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که ساختارهای اساسی اتحادیه اروپا در معرض تهدید است.

هریس شنبه 19 فوریه، با اشاره به بحران روسیه - اوکراین گفت، غرب در معرض چالش تهدیدهای روسیه گرفته است.
او که این اظهارات را در کنفرانس امنیتی مونیخ عنوان می‌کرد، تاکید کرد که پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» بزرگترین ائتلاف نظامی در طول تاریخ است.

او در ادامه افزود، حضور نیروهای آمریکایی در شرق اروپا برای شرکت در هیچ جنگی نیست بلکه آن‌ها برای دفاع از ناتو در آنجا حضور دارند.

هاریس در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد، تحریم‌های آمریکا علیه روسیه، موسسات مالی و بخش‌های کلیدی این کشور را مورد هدف قرار می‌دهد.

او در ادامه افزود، تحریم‌های اقتصادی به‌شدت موثری علیه روسیه به‌زودی اعمال خواهد شد.

هریس همچنین در اظهارات خود هشدار داد که پشت‌پرده کمپین‌های گمراه‌کننده روسیه در اوکراین را افشا خواهد کرد.

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا با تاکید بر این‌که روسیه، جنگی نیابتی را در شرق اوکراین آغاز کرده است، گفت، آمریکا 6000 سرباز جدید را در رومانی مستقر کرده است.

به گفته هریس، روسیه می‌تواند برای ورود به خاک اوکراین بهانه‌های مختلفی ایجاد کند.

او همچنین تصریح کرد، چنانچه هرگونه حمله‌ای از جانب روسیه صورت گیرد، ناتو شمار نیروهای خود را در شرق اروپا افزایش خواهد داد.

هشدار اروپا درباره پیامدهای وخیم جنگ

شایان ذکر است که اورزولا فن‌درلاین، رئیس کمیسیون اروپا نسبت به اقدامات تنبیهی علیه روسیه هشدار داد و گفت این اقدامات پیامدهای بزرگ و جدی در پی خواهد داشت.
فن‌درلاین شنبه 19 فوریه، در نشست مطبوعاتی گفت، روسیه در تلاش است تا قانون جنگل را جایگزین قوانین بین‌المللی کند.
او در ادامه افزود، کرملین قصد دارد نظم جهانی فعلی را تغییر دهد.

رئیس کمیسیون اروپا تصریح کرد، اروپا به‌دنبال ایجاد تنوع در زمینه عرضه‌کنندگان انرژی است تا این اتحادیه در این زمینه استقلال بیشتری داشته باشد.

به‌دنبال احتمال آغاز جنگ و امکان توقف صادرات انرژی از روسیه به اروپا، قیمت هر بشکه نفت در هفته گذشته به‌شدت افزایش پیدا کرد و روز چهار‌شنبه به 96 دلار رسید. این بالاترین میزان قیمت نفت از سال 2014 است.

از سوی دیگر قیمت گاز نوسانات بیشتری به خود دید. پس از کاهش قیمت گاز در ماه فوریه، ارزش گاز طبیعی در ظرف هفته گذشته افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید