جمهوری‌خواهان خواستار قاطعیت دولت بایدن در قبال ایران شدند

به گفته سناتور لانکفورد ایران توانایی آزمایش موشک‌های حامل کلاهک هسته‌ای را دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جیمز لانکفورد، سناتور جمهوری‌خواه با انتقاد از رفتار دولت کنونی آمریکا در برابر بلندپروازی‌های ایران، گفت که ضروری است مقابل رژیم تروریستی جمهوری اسلامی و ماجراجویی‌های اتمی آن با قاطعیت موضع گرفت.

این سناتور جمهوری‌خواه چهارشنبه 16 فوریه در گفت‌وگو با خبرنگار «العربیه» در واشینگتن تصریح کرد، ایران به دنبال جدا‌کردن پرونده اتمی از پرونده فعالیت‌های تروریستی است.

او اشاره کرد که ایران توانایی آزمایش موشک‌های حامل کلاهک هسته‌ای را دارد.

لانکفورد افزود، «جمهوری اسلامی مدعی است برای اهداف صلح‌آمیز به غنی‌سازی اقدام می‌کند اما درصد بالای غنی‌سازی اورانیوم نشانگر اهداف دیگری است.»

جاش هاولی، سناتور جمهوری‌خواه
جاش هاولی، سناتور جمهوری‌خواه

جاش هاولی، دیگر سناتور جمهوری‌خواه هم به العربیه گفت که امیدوار است دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به «برجام» باز نگردد.

هاولی خاطرنشان کرد، الان زمان مناسبی برای فرصت‌دادن به ایران جهت توسعه برنامه اتمی نیست.

او خواستار تقویت توانایی متحدان آمریکا در منطقه با هدف مراقبت از بلندپروازی‌های تهران شد تا «مقامات جمهوری اسلامی بدانند قادر به تنش‌زایی و توسعه‌طلبی در خاورمیانه نیستند.»

سناتور جمهوری‌خواه جان کورنین
سناتور جمهوری‌خواه جان کورنین

سناتور جان کورنین نیز با ابراز نگرانی از مذاکرات اتمی وین گفت، «مقامات دولت بایدن بدترین مذاکره‌کنندگان در دنیا هستند. آنها در حال تسهیل دستیابی ایران به سلاح اتمی بوده و در مقابل آن چیز خاصی از تهران نخواسته‌اند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size