اردوغان در چارچوب سفری رسمی به امارات وارد ابوظبی شد

قرقاش: سفر رسمی رئیس جمهوری ترکیه به ابوظبی آغاز صفحه جدیدی در روابط دوجانبه میان دو کشور و هماهنگ با رویکرد امارات به سوی تقویت ارتباطات و همکاری‌های هدفمند در جهت ثبات و شکوفایی در منطقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در چارچوب سفر رسمی دو روزه به امارات متحده عربی، وارد ابوظبی شد.

در این سفر اردوغان به امارات که دوشنبه 14 فوریه آغاز شد هیئتی از وزرای کابینه، رئیس جمهوری ترکیه را همراهی می‌کنند و با مقامات اماراتی درباره روابط دوجانبه دو کشور و بررسی راهکارهای گسترش آن، به بحث و تبادل‌نظر خواهند پرداخت.

در چارچوب این سفر همچنین شماری از توافقنامه‌ها با هدف ارتقای سطح شراکت و پیشبرد هر چه بیشتر روابط فیمابین دو کشور امضا خواهد شد.

رجب طیب اردوغان و شیخ محمد بن زاید آل نهیان
رجب طیب اردوغان و شیخ محمد بن زاید آل نهیان

توسعه همکاری مشترک

شایان ذکر است که مقامات اماراتی، سفر رئیس جمهوری ترکیه به ابوظبی را گامی مهم در راستای تحکیم روابط راهبردی دو کشور و ارتقای آن به سطحی پیشرفته‌تر توصیف کرده‌اند.

بر اساس بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری رسمی امارات «وام» انتشار یافته، روابط امارات و ترکیه در پایان سال 2021 همزمان با سفر شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی به ترکیه که به دعوت اردوغان انجام شد شاهد جهشی کیفی بود.

در این بیانیه همچنین بر اصرار رهبران دو کشور و نمایندگان دولت‌های آنها برای تبادل دیدار‌ها به منظور پیشبرد روابط دوجانبه به سوی چشم‌انداز گسترده و نوین همکاری‌های ثمربخش میان طرفین تاکید شده است.

انور قرقاش، مشاور سیاسی رئیس دولت امارات متحده عربی در آستانه سفر اردوغان به امارات در رشته توییت‌هایی اعلام کرده بود که سفر رسمی رئیس جمهوری ترکیه به امارات صفحه جدیدی را در روابط دوجانبه میان دو کشور خواهد گشود که هماهنگ با رویکرد امارات به سوی تقویت ارتباطات و همکاری‌های هدفمند در جهت ثبات و شکوفایی در منطقه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید