ورود بمب‌افکن‌های راهبردی ب-52 آمریکا به بریتانیا

روسیه از اعزام 6 کشتی نظامی به شبه‌جزیره کریمه در جنوب اوکراین برای مشارکت در رزمایش قریب الوقوع دریایی خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که تعدادی از بمب‌افکن‌های راهبردی ب-52 را برای انجام رزمایش از پیش طراحی‌شده با متحدان خود در ناتو به بریتانیا اعزام کرده است.

فرماندهی نیروهای آمریکا در اروپا که مقر آن در آلمان است، جمعه 11 فوریه بدون ذکر تعداد این بمب‌افکن‌ها گفت که این هواپیماهای نظامی از پایگاه مینوت در ایالت داکوتای شمالی به پایگاه هوایی فیرفورد در 150 کیلومتری غرب لندن فرستاده شدند.

در اطلاعیه فرماندهی نیروهای آمریکا در اروپا آمده که هدف این رزمایش بهبود همکاری مشترک در مراقبت هوایی و پشتیبانی از حملات هوایی با هدف کمک به نیروهای زمینی است.

نیروی هوایی آمریکا تاکید کرده که ارسال و حضور بمب‌افکن‌ها نشانه تعهد ایالات متحده به امنیت جمعی و استقلال کشورهای عضو ناتو است.

بمب‌افکن‌های راهبردی ب-52
بمب‌افکن‌های راهبردی ب-52

نیروی دریایی آمریکا هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که چهار ناوشکن آمریکایی برای پیوستن به ناوگان ششم دریایی برای انجام مانور در دریای مدیترانه ماه گذشته سواحل آمریکا را ترک کردند.

طبق این بیانیه، «ناوشکن‌های سولیوان، گونزالس، دونالد کوک و میچر وار‌‌د منطقه عملیاتی اروپا شده و در رزمایش مشترک میان ناوگان ششم و متحدان در ناتو مشارکت خواهند کرد.»

این بیانیه افزوده که حضور این کشتی‌های رزمی توان ناوگان ششم را افزایش می‌دهد.

روسیه نیز پنج‌شنبه از اعزام 6 کشتی نظامی به شبه‌جزیره کریمه در جنوب اوکراین برای مشارکت در رزمایش قریب الوقوع دریایی خبر داد.

این تحرکات نظامی در حالی است که روسیه به تقویت نیروهایش در مرز با اوکراین ادامه می‌دهد و کشورهای غربی مسکو را به تلاش برای حمله و اشغال این کشور متهم می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید