تاکید سعودی بر حمایت از تلاش‌ آمریکا جهت جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای

جو بایدن: ایالات متحده از پادشاهی عربی سعودی در دفاع از خاک خود پشتیبانی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی تماسی تلفنی از جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا دریافت کرد.

در گفت‌وگوی تلفنی میان جو بایدن و ملک سلمان، پادشاه سعودی بر حمایت کشورش از تلاش‌‌های آمریکا جهت جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» در این گفت‌وگوی تلفنی که شامگاه چهارشنبه 9 فوریه از سوی رئیس جمهوری آمریکا انجام شد رهبران آمریکا و سعودی بر روابط راهبردی تاریخی که دو کشور را به هم پیوند می‌زند و همچنین اهمیت تقویت شراکت میان دو کشور در خدمت به منافع آنها و تحقق امنیت و ثبات در منطقه و جهان تاکید کردند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با ملک سلمان بر حمایت ایالات متحده از پادشاهی عربی سعودی در دفاع از خاک این کشور تاکید کرد.

در همین راستا ملک سلمان بر اهمیت تداوم و تقویت همکاری‌های امنیتی مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم و مبارزه با تامین مالی آن تاکید کرده و موضع بایدن مبنی بر پایبندی ایالات متحده به پشتیبانی از پادشاهی عربی سعودی در دفاع از خاک خود و محافظت از شهروندان این کشور را با ارزش خواند.

ملک سلمان همچنین موضع آمریکا در ابراز همبستگی با سعودی و ایستادن آن در کنار ریاض در راستای تامین نیازهای دفاعی برای تقویت تلاش‌های مشترک به منظور محافظت از امنیت سعودی و امنیت منطقه و ثبات آن را مورد تحسین قرار داد.

ملک سلمان در گفت‌وگو با بایدن بر حمایت پادشاهی عربی سعودی از تلاش‌های دولت آمریکا برای جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

ملک سلمان ضمن تاکید بر حمایت سعودی از تلاش‌های واشینگتن در جهت جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح اتمی و تشدید بر ضرورت همکاری مشترک برای مقابله با فعالیت‌های ویرانگر بازوهای نیابتی تهران در منطقه در عین حال اصرار پادشاهی عربی سعودی برای رفع همه علل تنش‌زایی در منطقه و ادامه گفت‌وگوها را ابراز داشت.

او ضمن تاکید بر اصرار ریاض جهت رسیدن به راهکاری سیاسی همه‌جانبه در یمن و تلاش‌ آن برای تحقق امنیت، توسعه و رفاه مردم یمن به تلاش‌های مداوم پادشاهی عربی سعودی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم یمن و بازسازی این کشور اشاره کرد.

در ارتباط با انرژی و بازارهای نفت نیز پادشاه سعودی بر اهمیت محافظت از توازن و ثبات در بازارهای جهانی نفت تاکید کرده و نقش توافق تاریخی اوپک پلاس در این زمینه و اهمیت محافظت از آن را مورد تاکید قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید