واشنگتن برای بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستی آماده می‌شود

سایت «آکسیوس»: وزارت خارجه آمریکا خواستار تحریم رهبران حوثی‌هاست اما شورای امنیت ملی در کاخ سفید خواهان قرار دادن کامل این گروه به عنوان یک سازمان در فهرست سازمان‌های تروریستی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سایت «آکسیوس» به نقل از منابع آگاه در گزارشی نوشت، کاخ سفید امکان قرار دادن مجدد شبه نظامیان حوثی در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این سایت آمریکایی پنج‌شنبه 10 فوریه فاش کرد که امارات متحده عربی از دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواسته است تا حوثی‌ها را به عنوان یک گروه تروریستی شناخته و نام این گروه شبه‌نظامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی بگنجاند.

منابع آگاه به این سایت گفته‌اند که شورای امنیت ملی کاخ سفید تمایل دارد، حوثی‌ها را به عنوان یک سازمان تروریستی در فهرست سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی قرار دهد، در حالی که وزارت خارجه آمریکا تنها خواهان تحریم برخی رهبران حوثی‌هاست و با قرار دادن نام کل گروه شبه‌نظامیان حوثی‌ در فهرست سازمان‌های تروریستی مخالف است.

پیش از این، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته بود که دولت بایدن در تحریم حوثی‌ها و قرار دادن نام رهبران این گروه در فهرست سازمان‌های تروریستی تردیدی نخواهد داشت.

او تاکید کرد که دولت آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه نهادهایی که در حملات نظامی علیه غیرنظامیان نقش دارند یا ناقض حقوق بشر باشند، هیچ تردیدی نخواهد کرد.

پرایس در عین حال تاکید کرد که ایالات متحده همچنان متعهد به رسیدگی به وضعیت اضطراری انسانی در یمن است.

در همین راستا سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت بایدن پیش‌تر گفته بود که مجددا قرار دادن نام حوثی‌ها در فهرست سازمان‌های تروریستی را بررسی خواهد کرد.

و پس از آنکه جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، نزدیک به دو هفته پیش، اعلام کرد که قرار دادن مجدد شبه‌نظامیان حوثی در لیست‌های تروریستی در دست بررسی است، سفارت امارات در واشنگتن از این موضوع استقبال کرد.

امارات شلیک موشک‌های بالستیک و کروز توسط شبه‌نظامیان حوثی به اهداف غیرنظامی را به شدت محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید