تبادل اطلاعات ائتلاف و سازمان ملل درباره ادعای حمله به زندانی در صعده

به زودی تیم ویژه دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور انسانی برای مبادله اطلاعات بیشتر در این‌باره عازم یمن خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از برگزاری نشست سازنده با دیوید گریسلی، هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل متحد در یمن و تبادل اطلاعات با او خبر داد.

به گزارش خبرنگار «العربیه» ائتلاف عربی سه‌شنبه 8 فوریه توضیح داد که با هماهنگ کننده سازمان ملل در یمن درباره ادعاهای مربوط به هدف قرار گرفتن زندانی در صعده در شمال یمن به تبادل اطلاعات پرداخته است.

بنا به این گزارش در همین راستا به زودی تیم ویژه دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور انسانی جهت مبادله اطلاعات بیشتر عازم یمن خواهد شد.

گمراه کردن و فریب افکار عمومی

ائتلاف عربی در 28 ژانویه تاکید کرده بود که هیچ زندانی در صعده هدف قرار نگرفته و آنچه که از سوی شبه‌نظامیان حوثی منتشر شد، تلاشی برای گمراه‌سازی و فریب افکار عمومی در مورد واقعیت اقداماتی است که از سوی این گروه شبه‌نظامی در این مکان بمباران شده در حال اجرا بود.

ائتلاف عربی همچنین بار دیگر تاکید کرد که فرماندهی نیروهای مشترک، بالاترین استانداردها را در انتخاب اهداف برای بمباران مد نظر قرار می‌دهد.

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی نیز در آن زمان تاکید کرد که فرماندهی نیروهای مشترک، بهترین متدهای بین‌المللی را در سازوکار هدف‌گیری و قواعد درگیری اعمال می‌کند.

المالکی در ادامه توضیح داده بود که 4 موضع از جمله زندان‌ها در شهر صعده در لیست‌های عدم هدف‌گیری ائتلاف قرار دارد که از سوی شبه‌نظامیان تروریست حوثی به‌کار می‌رفت.

شایان ذکر است که ارتش یمن با برخورداری از پشتیبانی هوایی ائتلاف عربی به رهبری سعودی، در بیش از 8 محور جنگی در خاستگاه حوثی‌ها در استان صعده، درگیر عملیات نظامی است و چند روز قبل موفق به آزاد‌سازی مواضع جدیدی در جبهه الملاحیط شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size