آمریکا توان‌ دفاعی امارات را برای دفع حملات موشکی و پهپادی تقویت می‌کند

امارات متحده عربی طی هفته‌های گذشته بارها مورد حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها قرار گرفت اما پدافند هوایی این کشور همه حملات را خنثی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال کنت مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا با اشاره به موثر بودن سامانه دفاعی امارات در مقابله با حملات موشکی و پهپادی اخیر حوثی‌ها، گفت که واشینگتن از امارات برای تقویت سیستم دفاعی و ارتقای توانمندی‌های این کشور حمایت خواهد کرد.

ژنرال مکنزی سه‌شنبه، 8 فوريه در مصاحبه با خبرگزاری امارات «وام» افزود، ایالات متحده با امارات متحده عربی همراه با شرکای منطقه‌ای و بین‌المللی خود برای توسعه راه‌حل‌های موثرتر برای خنثی کردن حملات پهپادی پیش از پرتاب آنها همکاری می‌کند.

نابودی پهپادها پیش از پرتاب

او گفت، اگرچه حملات حوثی‌ها به امارات برای ما بسیار نگران کننده است، اما این کشور یکی از حرفه‌ای‌ترین ارتش‌های منطقه را دارد.

او در ادامه اظهار داشت که امارات متحده عربی به نظر من مکان بسیار امنی است.

مکنزی تاکید کرد که کشورش با ارسال ناوشکن (یو اس اس کول) حامل موشک‌های هدایت شونده که توانایی دفاعی بالایی در برابر موشک‌های بالستیک دارد، به سرعت از امارات پشتیبانی کرد.

او در ادامه گفت که این ناوشکن در آب‌های امارات گشت‌زنی و با طرف اماراتی برای محافظت از امارت‌ها همکاری نزدیکی خواهد کرد، علاوه بر این، یک اسکادران از جنگنده‌های پیشرفته «اف-22» که از بهترین جت‌های جنگنده‌ در جهان به شمار می‌رود، یک هفته دیگر به این منطقه اعزام خواهد شد.

حوثی‌ها یک سازمان تروریستی هستند

ژنرال مکنزی درباره گزارش‌هایی مبنی بر احتمال بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستی و تأثیر احتمالی چنین اقدامی، گفت:«این موضوع را به دیپلمات‌های آمریکایی واگذار می‌کنم.»

او افزود: «حوثی‌ها بی‌ملاحظه و غیرمسئولانه عمل می‌کنند و به امارات و سعودی حمله می‌کنند.»

شایان ذکر است که کشور امارات طی هفته‌های گذشته هدف حملات موشکی و پهپادی مکرر حوثی‌ها قرار گرفت، اما سامانه پدافند هوایی این کشور این موشک‌ها و پهپادها را در آسمان رهگیری و منهدم کرد.

وزارت دفاع امارات سوم ژانویه گذشته، از رهگیری و انهدام 3 پهپاد در حریم هوایی این کشور خبر داد. امارات همچنین در 24 ژانویه و 31 ژانویه از رهگیری و انهدام دو فروند موشک بالستیک حوثی نیز خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم