گفت‌وگوهای سعودی و آمریکا برای توقف نقض‌های حوثی‌ علیه مردم یمن

سعودی و آمریکا روابط راهبردی دو کشور و راهکارهای تقویت آن را مورد بررسی قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی از دیدار و گفت‌وگوی شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه این کشور در ریاض با یائیل لامبرت، دستیار امور خاورنزدیک وزارت خارجه آمریکا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» وزیر خارجه سعودی و مقام وزارت خارجه آمریکا در این دیدار درباره تلاش‌ها برای متوقف ساختن تخلف‌های شبه‌نظامیان حوثی در حق مردم یمن، گفت‌وگو کردند.

در همین راستا وزارت خارجه سعودی دوشنبه 7 فوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف علاوه بر گفت‌وگو درباره روابط راهبردی دو کشور و راهکارهای تقویت آن، بسیاری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و در مقدمه آن تقویت امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه را مورد بررسی قرار دادند.

خبرگزاری سعودی پیش‌تر دوشنبه اعلام کرد که عادل الجبیر، وزیر مشاور دولت در امور خارجی نیز با لامبرت دیدار و گفت‌وگو کرده و آخرین تحولات اوضاع در دو عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کرده است و دو طرف همچنین روابط دوجانبه ریاض و واشینگتن را به بحث گذاشتند.

از سویی دفتر امور خاورنزدیک وزارت خارجه ایالات متحده نیز در «توییتر» نوشت که الجبیر و لامبرت مسائل منطقه از جمله اوضاع در لبنان و همکاری‌ها برای تقویت تلاش‌های چندجانبه جهت رسیدن به راهکار سیاسی و مسالمت‌آمیز به منظور پایان دادن به جنگ در یمن را مورد بررسی قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید