بایدن: به منظور بررسی تهدید حوثی‌ها روزانه با امارات در ارتباط هستیم

حمله موشکی حوثی‌ها به ابوظبی با محکومیت گسترده بین‌المللی و منطقه‌ای روبرو شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، شامگاه دوشنبه 31 ژانویه گفت: «ما روزانه با امارات در تماس هستیم تا درباره تهدیدات حوثی‌ها گفت‌وگو کنیم».

در همین حال، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرد که واشینگتن در حال بررسی افزایش توان دفاعی امارات پس از حملات حوثی‌ها است.

سخنگوی کاخ سفید به گزارشگر «العربیه» در آمریکا گفت که ایالات متحده به حفاظت از متحدان خود در خلیج متعهد است.

دولت بایدن و قانونگذاران آمریکایی با محکوم کردن حملات حوثی‌ها اعلام کردند که در حال بررسی قرار دادن مجدد نام این گروه در فهرست سازمان‌های تروریستی هستند.

حمله موشکی حوثی‌ها به ابوظبی با محکومیت گسترده جهانی و منطقه‌ای روبرو شد.

گفتنی است که وزارت خارجه آمریکا، دوشنبه گذشته در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه شبه‌نظامیان حوثی‌ به حملات خود با هدف تهدید جان غیرنظامیان ادامه می‌دهند، بار دیگر حمله موشکی این گروه به امارات را محکوم کرد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حساب کاربری رسمی خود در توییتر نوشت: «در حالی که رئیس‌جمهوری اسرائیل برای گسترش ارتباط و ارتقاء ثبات در سراسر منطقه از امارات بازدید می‌کند، حوثی‌ها به حملاتی که غیرنظامیان را تهدید می‌کند، ادامه می‌دهند.»

شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز جمعه گذشته حملات تروریستی حوثی‌ها به امارات و سعودی را محکوم و بر ضرورت مبارزه با عوامل تهدیدکننده صلح جهانی تاکید کرد.

همچنین، سه‌شنبه گذشته کاخ سفید اعلام کرد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا با سفرای سعودی و امارات در آمریکا دیدار کرده است.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اشاره کرد که سالیوان با شاهزاده ریما بنت بندر بن سلطان، سفیر پادشاهی عربی سعودی، یوسف العتیبه، سفیر امارات، درباره حملات تروریستی حوثی‌ها گفت‌وگو کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید