وزارت دادگستری آمریکا از اعلام جرم علیه چند شخص به‌دلیل نقض تحریم‌های ایران خبر داد

بیانیه وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده که صابر فقیه و بدر فقیه تلاش داشتند دو سامانه ضد پهپاد به ارزش یک میلیون دلار را به نمایندگی از علیرضا تقوی خریداری کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد، یک شهروند بریتانیایی اتهام‌ خود را در پرونده نقض تحریم‌های ایران در دادگاه فدرال این کشور پذیرفته است.

در بیانیه‌ای که وزارت دادگستری آمریکا، پنج‌شنبه 27 ژانویه منتشر کرد، دیگر متهمان و اتهامات آن‌ها نیز مشخص شده است.

بر اساس این بیانیه صابر فقیه 46 ساله، شهروند بریتانیا در توطئه با بدر فقیه 41 ساله شهروند کانادا، الطاف فقیه 70 ساله شهروند امارات متحده عربی و علی‌رضا تقوی 46 ساله شهروند ایران در سال‌های 2017 و 2018 مشارکت کرده تا بدون مجوز «اوفک»، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، سیستم مایکروویو صنعتی و یک سیستم‌ ضد پهپاد به ایران منتقل کنند.

این بیانیه اعلام کرد، صابر فقیه و بدر فقیه تلاش داشتند دو سامانه ضد پهپاد به ارزش یک میلیون دلار را به نمایندگی از تقوی خریداری کنند.

وزارت دادگستری همچنین از اعلام جرم علیه یک شهروند ایرانی دیگر به نام جلال روح‌الله‌نژاد در ارتباط با همین پرونده خبر داد.

بر اساس مدارک دادگاه، او به همراه علیرضا تقوی، خود را نمایندگان یک شرکت به نام «رایان رشد افزار» معرفی کرده بودند که به سپاه پاسداران ایران مرتبط است.

روح‌الله‌نژاد پیشتر در مارس 2020 به اتهام تامین کالا از طریق یک فرد تحریم شده به «اقدام علیه امنیت ملی و منافع سیاست خارجی ایالات متحده» در فهرست تحریم‌های وزارت بازرگانی آمریکا قرار گرفته بود.

الن کولر، معاون دایره ضد اطلاعات «اف‌بی‌آی»، در این خصوص گفته است، اعلام جرم علیه این افراد پیام روشنی را منتقل می‌کند، چراکه نهادهای امنیتی آمریکا به تلاش‌های خود برای خنثی کردن این توطئه‌ها و دفاع از دموکراسی در این کشور ادامه خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید