وزارت خارجه آمریکا: نماینده ترامپ در امور ایران در معرض «خطر جدی» قرار دارد

حسین موسویان که از سال 2009 در «دانشگاه پرینستون» مشغول به کار بوده است، پیوسته به ایران سفر می‌کند و به آمریکا بازمی‌گردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا اخیرا به کنگره ایالات متحده اطلاع داده که برایان هوک، نماینده ویژه دولت آمریکا در أمور ایران در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور در معرض «خطر جدی» قرار دارد.

برایان هوک رهبری کارزار «فشار حداکثری» دولت ترامپ علیه تهران را بر عهده داشت، و در قتل قاسم سلیمانی، فرمانده سابق «نیروی قدس» سپاه پاسداران ایران، نقشی کلیدی ایفا کرد. رژیم ایران بارها تهدید کرده از مقامات دولت ترامپ که در حمله پهپادی سال 2020 به سلیمانی نقش داشتند «انتقام» خواهد گرفت.

به گزارش «واشینگتن فری‌بیکن»، چهارشنبه 26 ژانویه 2022، وزارت خارجه در یک «ارزیابی طبقه‌بندی‌نشده اما غیرعلنی» که 11 ژانویه به کنگره ارائه کرد، تاکید کرد «نماینده ویژه سابق در أمور ایران کماکان با ‌'یک تهدید خاص' مواجه است.»

هشدار وزارت خارجه تنها چند روز پس از آن صادر شد که حسین موسویان، یکی از مقامات ارشد سابق رژیم ایران که اینک در آمریکا به عنوان «پژوهشگر» کار و زندگی می‌کند، در رسانه‌های دولتی ایران در فیلم مستندی ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، درباره تهدید هوک به مرگ «رجزخوانی» کرد.

موسویان در این مستند که «72 ساعت» نام دارد گفت: «وقتی رفتم آمریکا، یک آمریکایی به من گفت همسر برایان هوک خوابش نمی‌برد، گریه می‌کند و می‌لرزد، و به برایان می‌گوید می‌کشندت، چون هوک در مرگ حاج قاسم سلیمانی نقش داشت. اینقدر ترسیده بودند.»

به گفته «واشینگتن فری‌بیکن»، موسویان که از سال 2009 در «دانشگاه پرینستون» مشغول به کار بوده است، پیوسته به ایران سفر می‌کند و به آمریکا بازمی‌گردد. موقعیت او در این دانشگاه نشان می‌دهد که چگونه رژیم تهران توانسته است مهره‌های خود را در جایگاه‌های برجسته در دانشگاه‌های ایالات متحده و دیگر پایگاه‌های آمریکایی همچون اندیشکده‌ها مستقر کند تا برایش لابی کنند و اهدافش را پیش ببرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید