آمریکا: بایدن در حال بررسی بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستی است

ند پرایس: حملات کودتاگران حوثی علیه امارات و سعودی تنش‌آفرینی خطرناکی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است، جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در حال بررسی بازگرداندن مجدد حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستی است.

پرایس، شامگاه دوشنبه 24 ژانویه، با تاکید بر این که حملات کودتاگران حوثی علیه امارات و سعودی، تنش‌آفرینی خطرناکی است، افزود که کشورش از حجم پشتیبانی ایران از حوثی‌ها، آگاه است.

پیشتر یوسف العتیبه، سفیر امارات در واشینگتن نیز دوشنبه، بار دیگر از ایالات متحده خواست تا شبه‌نظامیان حوثی را به فهرست «سازمان‌های تروریستی» بازگرداند.

حساب کاربری سفارت امارات در ایالات متحده در توییتر، به نقل از العتیبه تاکید کرد که «همکاری نزدیک میان امارات و ایالات متحده، به دفع حملات جدید صبح امروز (دوشنبه) حوثی‌ها به امارات، کمک کرد.»

العتیبه با تاکید بر این که گام بعدی، باید متوقف کردن حمایت‌های مالی و تسلیحاتی باشد که توسط حامیان از حوثی‌ها انجام می‌شود، افزود: «آمریکا اکنون باید برای بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست تروریسم، اقدام کند».

این در حالی است که خبرگزاری رسمی سعودی «واس» در حساب کاربری خود در توئیتر به نقل از ائتلاف عربی، با تاکید بر ادامه اقدامات شبه‌نظامیان تروریست حوثی در هدف قرار دادن عامدانه غیرنظامیان و اماکن غیرنظامی افزود که ائتلاف عربی، کلیه تدابیر عملیاتی لازم را برای تعامل با منابع تهدید در راستای دفاع از غیرنظامیان و مراکز غیرنظامی، مطابق با قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن اتخاذ می‌کند.

از سوی دیگر کشورهای عربی، غربی و نهادهای بین‌المللی نیز دوشنبه حمله تروریستی حوثی‌ها به تاسیسات غیرنظامی در کشورهای سعودی و امارات را محکوم کردند.

در این راستا، نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج، اقدام حوثی‌ها در شلیک دو موشک بالستیک به سوی امارات برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مراکز شهری را محکوم کرد.

وزارت خارجه ترکیه نیز حمله حوثی‌ها به سعودی و امارات را محکوم و طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما اقدام تروریستی 24 ژانویه، در حمله با موشک‌های بالستیک و پهپاد‌ علیه اهداف غیرنظامی در امارات و سعودی را محکوم کرده و خواهان توقف فوری این گونه حملات هستیم که نقض آشکار قانون بین‌المللی است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید