اسرائیل: در وین باید به رفتار خصمانه ایران و پرونده هسته‌ای آن رسیدگی شود

دولت بایدن اعلام کرد که موضوع بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستی را بررسی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل از قدرت‌های جهانی مذاکره‌‌کننده با تهران در وین خواست که علاوه بر پرونده هسته‌ای به رفتار خصمانه ایران و حمایت آن از گروه‌های نیابتی در منطقه نیز رسیدگی کنند.

به گزارش «تایمز اسرائيل» گانتز پنج‌شنبه 20 ژانویه در نشست مطبوعاتی مشترک با وزیر دفاع یونان که به اسرائیل سفر کرده است، رفتار ایران را «بازی دوگانه» خواند و افزود:«مقامات ایران در حالی با کت و شلوار در مذاکرات وین حضور می‌یابند که ماموران نیابتی آنان در خاورمیانه حملات تهاجمی تروریستی خود را افزایش می‌دهند. در این هفته شاهد حملات آنان به امارات متحده عربی بودیم.»

وزیر دفاع اسرائیل تاکید کرد «بازی دوگانه ایران باید روی میز مذاکرات وین قرار گیرد و هر تلاشی برای رسیدن به توافق لازم است ایران را به‌دلیل اقدامات خصمانه آن مسئول دانسته و مورد بازخواست قرار دهد.»

شایان ذکر است فرودگاه بین‌المللی ابوظبی و برخی تاسیسات غیرنظامی در کشور امارات روز دوشنبه هفته جاری مورد حمله موشکی و پهبادی شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران قرار گرفت. در این حمله «تروریستی» که شبه‌نظامیان حوثی‌ یمن مسئولیت آن را به عهده گرفتند، سه نفر کشته و 6 نفر مجروح شدند و سه تانکر سوخت نیز آتش گرفت.

یوسف العتیبه، سفیر امارات متحده عربی در آمریکا، پنج‌شنبه، 20 ژانویه اعلام کرد که در این حمله تروریستی با استفاده از موشک‌های کروز و بالستیک به همراه پهپاد انجام شده است. او همچنین ذکر کرد که تعدادی از موشک‌ها و پهبادها با پدافند امارات رهگیری و سرنگون شدند.

وزارت خارجه آمریکا در واکنش به این حمله اعلام کرد که رهبران حوثی‌ها که تهدیدی برای غیرنظامیان هستند را مجازات خواهد کرد و در هدف قرار دادن نهادهایی که درگیری یمن را افزایش می‌دهند، تردیدی نخواهد داشت.

دولت بایدن که در زمستان سال گذشته حوثی‌های یمن را از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج کرده بود در واکنش به حمله اخیر این گروه به ابوظبی و همچنین در پاسخ به فراخوان‌ها و درخواست‌های بین‌المللی برای تجدیدنظر در این زمینه اعلام کرد که موضوع بازگرداندن این گروه به فهرست سازمان‌های تروریستی را بررسی می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید