هشدار خطوط هوایی آمریکا درباره استفاده از اینترنت 5G

برتری شبکه‌ 5G بر پیشینیان خود این است که پهنای باند بیشتری دارد و سرعت دانلود را به حدود 10 گیگابایت در ثانیه افزایش می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«یونایتد ایرلاینز» اعلام کرد تصمیم دولت آمریکا برای استفاده از «اینترنت G5» در فرودگاه‌های ایالات متحده که قرار است از روز چهارشنبه اجرایی شود، «اختلالات جدی» در سیستم هوانوردی تجاری این کشور ایجاد خواهد کرد، و از دولت آمریکا خواست در این باره اقدامی اساسی کند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، سه‌شنبه 18 ژانویه 2022، مطابق گفته کارشناسان خطوط هوایی آمریکا، تداخل سیگنال‌های 5G می‌تواند سیستم‌های ایمنی کلیدی هوانوردی را به خطر بیندازد و منجر به تعلیق پروازهای مسافری و باری شود. این امر بر حدود 1.25 میلیون مسافر و حداقل 15000 پرواز سالانه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

دیوید سیمور، مدیر عامل شرکت هواپیمایی «امریکن ایرلاینز»، روز سه‌شنبه به کارمندان خود گفت که این شرکت انتظار دارد در صورت استقرار اینترنت 5G در روز چهارشنبه، صنعت هوانوردی «با اختلالات عملیاتی بزرگی مواجه شود». او افزود خطوط هوایی آمریکا از دولت بایدن خواسته‌اند تا نصب سیستم 5G در اطراف فرودگاه های کلیدی ایالات متحده را به تعویق بیندازد.

5G نسل پنجم استاندارد فناوری برای شبکه‌های تلفن همراه با پهنای باند زیاد است. شرکت‌های ارائه خدمات تلفن همراه از سال 2019 استفاده از آن را در سراسر جهان آغاز کردند، و قرار است آن را به طور کامل جانشین شبکه‌های 4G کنند که در حال حاضر امکان اتصال اکثر تلفن‌های همراه فعلی به اینترنت را فراهم می‌کند.

همانند نسل‌های قبلی خود، شبکه‌های 5G شبکه‌های تلفن همراه هستند که در آن ناحیهٔ خدمات، به مناطق جغرافیایی کوچکی به نام «سلول» تقسیم می‌شود. این سلول از طریق یک آنتن محلی، تمام شبکه‌های بی‌سیم 5G را به شبکه تلفن و اینترنت سراسری متصل می‌کند.

برتری شبکه‌ 5G بر پیشینیان خود این است که پهنای باند بیشتری دارد و سرعت دانلود را به حدود 10 گیگابایت در ثانیه افزایش می‌دهد. علاوه بر این، 5G می‌تواند دستگاه‌های بیشتری را به هم متصل کند، و اگر مناطق کاربری آن جای شلوغی باشد، سِرورها یکپارچه‌تر می‌شوند و کیفیت خدمات اینترنتی را بهبود می‌بخشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید