انیمیشن سوءقصد به ترامپ در وب‌سایت خامنه‌ای؛ کاخ سفید نظری ندارد

سخنگوی پنتاگون گفت، این انیمیشن «به‌دقت در دست بررسی است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به پرسشی درباره انتشار انیمیشنی با مضمون سوءقصد به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده در وب‌سایت رسمی علی خامنه‌ای، رهبر ایران گفت: «در این مورد صحبت نمی‌کنم.»

ساکی، در کنفرانس خبری پنج‌شنبه 13 ژانویه از ارائه جزئیات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و گفت:‌ «ما در گذشته هم شاهد لفاظی و رفتارهای توهین‌آمیز رهبر ایران بوده‌ایم.»

Advertisement

وب‌سایت رهبر جمهوری اسلامی، چهارشنبه 12 ژانویه، به مناسبت دومین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس، یک انیمیشن 107 ثانیه‌ای با عنوان «انتقام حتمی است» در صفحه اول خود منتشر کرد. خامنه‌ای، در روزهای گذشته ترامپ و دیگر افرادی که در کشتن سلیمانی نقش داشتند را به پس دادن «تقاص» خون سلیمانی تهدید کرده بود.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون، نیز در واکنش به انتشار این انیمیشن گفت که این هم بخشی از «فعالیت‌های مداوم و مخرب» حکومت ایران در منطقه و از جمله تهدیدها «علیه منافع امنیت ملی آمریکا» است.

سخنگوی پنتاگون گفت، این انیمیشن «به‌دقت در دست بررسی است» و افزود: «ما در وزارت دفاع روی این تهدید متمرکز خواهیم ماند تا اطمینان حاصل کنیم که برای دفاع از خود در منطقه توانایی‌های لازم را داریم.»

در این انیمیشن، عملیات ارتش سایبری جمهوری اسلامی برای سوءقصد به جان ترامپ و همراهانش از طریق هک تلفن‌های همراه آن‌ها به نمایش در می‌آید. اینگونه که تصاویری از محل اقامت ترامپ در فلوریدا و زمین گلفی که در آن بازی می‌کند نمایش داده می‌شود. رباتی که قرار است عملیات ترور را انجام دهد با کمک هک دوربین‌های امنیتی وارد محوطه شده و سپس پیامی با مضمون «قاتل سلیمانی و آمر به قتل او باید انتقامشان را پس بدهند» روی موبایل یکی از نزدیکان ترامپ ظاهر می‌شود. سپس اپراتور که در اتاق فرمان با پرچم‌های «جبهه مقاومت» و تصویر سلیمانی نشسته دکمه انجام حمله را فشار می‌دهد و انیمیشن با پیام «انتقام حتمی است» و تصویری از فرمانده کشته‌شده نیروی قدس به پایان می‌رسد.

ارتش آمریکا قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، از فرماندهان حشد الشعبی را در 2 ژانویه 2020 در نزدیکی فرودگاه بغداد مورد حمله پهپادی قرار داد و به قتل رساند. از آن پس مقامات جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای وعده «انتقامی سخت» دادند.

لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی روز گذشته در یک رشته توییت ضمن انتقاد از عدم واکنش واشینگتن به این انیمیشن، از جو بایدن خواست تا در پاسخ به این اقدام تهران، مذاکرات هسته‌ای با ایران را متوقف کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید