بنت در تماس با پوتین بر اهمیت برخورد جدی با پیشرفت هسته‌ای ایران تاکید کرد

نخست‌وزیر اسرائیل و رئیس جمهوری روسیه در مورد ادامه همکاری تنگاتنگ در منطقه توافق کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، بر اهمیت «برخورد جدی» با پیشرفت‌های حاصله در برنامه هسته‌ای‌ ایران تاکید کرد.

اوفر جندلمن، سخنگوی نخست‌وزیر اسرائیل گفت که بنت پنج‌شنبه 13 ژانویه، در این تماس تلفنی با پوتین، در مورد مذاکرات وین پیرامون برنامه هسته‌ای ایران، گفت‌وگو کرده است.

بر اساس بیانیه دفتر بنت، طرفین درباره «چندین موضوع و در راس آن‌ها، مسائل امنیت منطقه‌ای» گفت‌وگو کرده و در مورد ادامه همکاری‌های تنگاتنگ در منطقه، توافق کردند.

بنت در ارتباط با مذاکرات هسته‌ای جاری در وین، بر«اهمیت برخورد جدی با پیشرفت‌های حاصله در برنامه هسته‌ای ایران»، تاکید کرد.

نخست‌وزیر اسرائیل در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تاکید بر لزوم منع ایران از دست‌یابی به توانمندی‌های هسته‌ای نظامی، موضوع هماهنگی تل‌آویو و مسکو در قبال سوریه و استقرار نیروهای ایرانی در این کشور را با پوتین بررسی کرد.

ریاست جمهوری روسیه نیز در بیانیه‌ای، اعلام کرد که پوتین در این تماس تلفنی، درباره همکاری روسیه و اسرائیل در خصوص سوریه، حل و فصل مسائل در خاورمیانه و برنامه هسته‌ای ایران با بنت به گفت‌وگو پرداخته است.

بنا به این گزارش‌، پوتین در همین تماس تلفنی، نخست وزیر اسرائیل را در جریان «رویکردهای اساسی مربوط به حل و فصل منازعه داخلی اوکراین» قرار داد.

در ادامه بیانیه کرملین آمده است که پوتین نخست‌وزیر اسرائیل را از مفاد ابتکار‌عمل روسیه در خصوص «تضمین‌های امنیتی و روند کار درباره آنها به همراه آمریکا و ناتو» مطلع کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید