رهبر سابق میانمار برای 4 سال دیگر به زندان محکوم شد

سوچی از زمان کودتای نظامی در ماه فوریه سال گذشته در بازداشت بوده و با ده‌ها اتهام مواجه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنگ سان سوچی، رهبر سابق میانمار که سال گدشته با کودتای نظامیان از قدرت برکنار شد، به چهار سال زندان دیگر محکوم شد.

به گفته یک منبع آگاه، این محکومیت جدید، به یکی از موارد از پرونده‌های اتهام‌های متعدد رهبر خلع‌شده میانمار است که از سوی دادگاه نظامیان حاکم در حال پیگیری بوده است.

طبق گفته این منبع، اتهامات متعدد آنگ سان سوچی ممکن است در نهایت به چندین دهه محکومیت زندان منجر شود.

این منبع افزود، سوچی که از زمان کودتای 1 فوریه 2021 در بازداشت خانگی به سر می‌برد، به‌دلیل واردات غیرقانونی و در اختیار داشتن دستگاه‌های ارتباطی بی‌سیم «واکی تاکی» و زیر پا گذاشتن قوانین مقابله با بیماری کرونا محکوم شده است.

به گفته دادستانی، میانمار این وسایل و ابزار ارتباطی قاچاق در بازرسی از محل سکونت رسمی سوچی در زمان بازداشت او کشف شده است.

سوچی در ماه دسامبر نیز در دادگاهی به اتهام عدم مراعات قوانین مبارزه با کرونا به 4 سال زندان محکوم شد اما پس در دادگاه تجدید نظر نظامی، محکومیت چهارسال او به 2 سال کاهش یافت. او از زمان کودتای نظامی در ماه فوریه سال گذشته در بازداشت بوده و هیچ ارتباطی با خارج ندارد.

گفتنی است که رهبر سابق میانمار تمام اتهاماتی که حاکمان نظامی علیه او طرح کرده‌اند را رد می‌کند.

کودتای نظامیان علیه آنگ سان سوچی با واکنش‌های تند سازمان حقوق بشری و دیگر نهادهای سازمان ملل علیه کودتاگران نظامی مواجه شد و برای نمونه میشل باشله، رئیس حقوق بشر سازمان ملل متحد محاکمه ماه سپتامبر سوچی را یک «محاکمه ساختگی» توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید