دیدار نماینده دائمی سعودی با نمایندگان آمریکا، روسیه و فرانسه در وین

عبدالله بن خالد همچنین در دیدار با میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در وین در مورد چشم‌انداز گفت‌وگوهای امنیتی در منطقه خلیج تبادل‌نظر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از دیدار او با نماینده روسیه در وین، شاهزاده عبدالله بن خالد بن سلطان، نماینده دائم پادشاهی عربی سعودی در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در اتریش با رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش «العربیه»، عبدالله بن خالد علاوه بر ملاقات خود با رابرت مالی که روز جمعه، 7 ژانویه، انجام شد، روز گذشته نیز با فیلیپ ایریرا، رئیس هیئت مذاکره‌کننده فرانسه در مذاکرات وین نیز دیدار داشت.

نماینده دائم سعودی در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین پنج‌شنبه همچنین با میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین نیز دیدار داشت و از سوی او در جریان آخرین تحولات مربوط به مذاکرات قدرت‌های جهانی با ایران پیرامون برنامه هسته‌ای این کشور قرار گرفت.

اولیانوف روز گذشته در «توییتر» نوشت که در مورد چشم‌انداز گفت‌وگوهای امنیتی در منطقه خلیج با نماینده دائمی سعودی تبادل‌نظر کرده است.

عبدالله بن خالد
عبدالله بن خالد

رویارویی با تشدید تنش‌ها از سوی ایران

عبدالله بن خالد در اوایل ماه گذشته تاکید کرده بود که پادشاهی عربی سعودی از نزدیک، مذاکرات وین و نتایج این نشست‌ها را دنبال می‌کند که طی آن طرف‌های دست‌اندرکار، تمایل خود برای یافتن راه حل‌های فراگیر جهت مقابله با تشدید تنش‌‌ها از سوی ایران را مورد تاکید قرار دادند.

او همچنین گفته بود: «سعودی بر حمایت مستمر خود از تمامی تلاش‌های بین‌المللی برای تضمین منع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید ورزیده و خواهان ممانعت از وقت‌‌کشی ایران در روند مذاکرات شد تا بتوان به راه‌حلی در راستای حفظ امنیت و ثبات منطقه، دست یافت.»

شایان ذکر است که مذاکرات هسته‌ای وین میان ایران و کشورهای غربی که با مشارکت چین و روسیه و حضور غیرمستقیم آمریکا همچنان در شرایطی دشواری ادامه دارد به‌رغم محدودیت زمانی هنوز به پیشرفت ملموسی دست نیافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید