روسیه یک موشک مافوق صوت را از روی ناو جنگی با موفقیت پرتاب کرد

وزارت دفاع روسیه: موشک مافوق صوت «تسیرکون» موفق شد هدفی دریایی را در فاصله بیش از 400 کیلومتر در دریای سفید، مورد اصابت قرار دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روسیه بار دیگر موفق شد پرتاب یک موشک بالدار ما فوق صوت را با موفقیت آزمایش کند. وزارت دفاع روسیه دوشنبه، 29 نوامبر، اعلام کرد: موشک مافوق صوت «تسیرکون» موفق شد یک هدف دریایی را در فاصله بیش از 400 کیلومتر در دریای سفید، هدف قرار دهد.

این وزارتخانه در بیانیه خود افزود که ناوچه ناوگان شمال «آدمیرال گورشکوف» به عنوان بخشی از «تکمیل آزمایشات» تسلیحات موشکی مافوق صوت روسیه، شلیک دیگری انجام داده است.

نیروی دریایی روسیه حدود دو ماه پیش نیز موفق شده بود، اولین آزمایش موشک مافوق صوت «تسیرکون» را از زیردریایی هسته‌ای انجام دهد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود اعلام کرد: نیروی دریایی روسیه برای اولین بار، یک فروند موشک مافوق صوت «تسیرکون» را از یک زیردریایی هسته‌ای آزمایش کرد که این پرتاب با موفقیت علیه یک هدف دریایی در آب‌های دریای بارنتز انجام گرفت.

چارلز ریچارد، فرمانده ستاد فرماندهی استراتژیک ایالات متحده، در اواسط ماه اوت که در سمپوزیوم سالانه دفاع فضایی صحبت می‌کرد، اذعان کرد که فناوری مافوق صوت روسیه، چالشی جدی برای ناتو است.

به گفته او، سامانه موشکی «تسیرکون»، برتری غیرقابل انکاری را برای نیروی دریایی روسیه در هر درگیری مسلحانه احتمالی دریایی، تامین خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید