هشدار یک سناتور آمریکایی در آستانه مذاکرات وین نسبت به کاهش تحریم‌ها علیه ایران

بیل هاگرتی، سناتور جمهوری‌خواه بر این باور است که روبرت مالی با احیای برجام می‌کوشد تحریم‌های اعمال‌شده علیه بزرگترین کشور حامی تروریسم را کاهش دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بیل هاگرتی با انتقاد از رویکرد دولت بایدن در تعامل با ایران، نسبت به کاهش تحریم‌ها علیه تهران هشدار داد.

هاگرتی یک‌شنبه 28 نوامبر در صفحه توییتر خود نوشت: «روبرت مالی (فرستاده آمریکا در امور ایران) رهبری اقدامات دولت بایدن برای کاهش تحریم‌ها علیه ایران، بزرگترین کشور حامی تروریسم را برعهده دارد. او ایران را به چشم قربانی می‌بیند و رفتار خصمانه ایران را پیامد دور نگه‌داشتن این کشور از ترتیبات منطقه‌ای می‌داند.»

Advertisement

او ادامه داد: «رویکرد مالی اشتباه است چرا که بایدن تعهدی به توافق جدید برای احیای برجام نخواهد داد.»

این سناتور جمهوری‌خواه افزود، «وقت آن است که مجلس سنا قانون بازنگری تحریم‌ها را تصویب کرده تا کنگره درباره کاهش تحریم‌ها علیه ایران تصمیم‌گیری کند.»

مذاکرات اتمی وین برای احیای برجام دوشنبه 29 نوامبر با مشارکت متحدان آمریکا و حضور غیرمستقیم ایالات متحده از سر گرفته می‌شود و طرف‌های حاضر از نحوه رویکرد تهران در این دور از نشست‌ها مطمئن نیستند.

مقامات آمریکایی در آستانه مذاکرات گفتند که در صورت شکست دیپلماسی، واشینگتن گزینه‌های دیگری را در تعامل با ایران بکار خواهد برد.

توقف تقریبا 6 ماهه در روند مذاکرات اتمی وین که با روی کار آمدن ابراهیم رئیسی در ایران ایجاد شد، شکاف میان تهران و دیگر طرف‌های حاضر برای احیای برجام را ببیشتر کرده و همین امر احتمال موفقیت مذاکرات پیش رو را کاهش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید