سفر ولی‌عهد ابوظبی به ترکیه و استقبال اردوغان از او در آنکارا

در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه و همچنین مسائل منطقه‌ای‌ و بین‌المللی مورد اهتمام دو کشور، بحث و گفت‌وگو می‌‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی رسما از سوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مجتمع نهاد ریاست جمهوری در آنکارا مورد استقبال قرار گرفت.

در این سفر رسمی که چهارشنبه، 24 نوامبر، صورت گرفت، در مورد روابط دوجانبه و همچنین مسائل منطقه‌ای‌‌ و بین‌المللی مورد توجه دو کشور، بحث و گفت‌وگو می‌شود.

قرار است در جریان این سفر که بنا به دعوت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه صورت می‌گیرد، تفاهم نامه‌های همکاری میان امارات و ترکیه در عرصه اقتصاد، فناوری، انرژی و بازارهای مالی، امضا شود.

سفر رسمی ولیعهد ابوظبی به ترکیه اولین سفر او طی 10 سال اخیر است.

ریاست جمهوری ترکیه روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد دیدارهایی که قرار است بین شیخ محمد بن زاید و رجب طیب اردوغان در آنکارا برگزار شود، شاهد بررسی روابط دوجانبه ترکیه و امارات و همچنین گسترش آن در زمینه‌های مختلف خواهد بود.

در این دیدار همچنین گام‌هایی که باید برای بهبود همکاری میان دو کشور برداشته شود، بررسی خواهد شد.

قرار است در جریان این مذاکرات درباره مسائل جاری منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر شود.

منابع ترکیه هفته گذشته ضمن انتشار گزارش‌هایی درباره این سفر، گفتند که ولی‌عهد ابوظبی با اردوغان درباره بسیاری از پروژه‌های اقتصادی امارات در ترکیه، تقویت همکاری‌های اقتصادی، ارتقای سطح مبادلات تجاری و گشایش مسیرهای کشتیرانی جدید بین دو کشور گفت‌وگو خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید