جمهوری‌خواهان کنگره: تحریم‌های حقوق بشری علیه رژیم ایران حفظ شود

جمهوری‌خواهان: حمایت ایالات متحده از مردم ایران نه تنها «ضرورتی راهبردی»، بلکه «ضرورتی اخلاقی» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

قانونگذاران جمهوری‌خواه کنگره آمریکا از دولت بایدن خواستند تا در جریان مذاکرات احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به «برجام»، از برقرار ماندن تحریم‌های علیه حکومت به دلیل نقض حقوق بشر مردم ایران اطمینان حاصل کند.

به گزارش وبگاه «واشینگتن فری‌بیکن»، دوشنبه، 22 نوامبر 2021، جمعی از اعضای جمهوری‌خواه «کمیته امور خارجه» مجلس نمایندگان کنگره، طی نامه‌ای به کاخ سفید، از جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته‌اند حتی اگر مجبور شد در جریان مذاکرات هسته‌ای با مقامات ایران به لغو برخی تحریم‌ها تن در دهد، تحریم‌های حقوق بشری را کماکان حفظ کند.

قانونگذاران همچنین می‌خواهند بدانند که دولت بایدن برای پاسخگو کردن ایران در قبال سرکوب مداوم حقوق شهروندی مردم این کشور، که شامل قتل، شکنجه و بازداشت معترضان ضد رژیم است که در ماه‌های اخیر دادگاهی شده‌اند، چه اقداماتی انجام داده است.

جمهوری‌خواهان دولت بایدن را به «سرپوش‌گذاری» روی نقض گسترده حقوق بشر توسط حکومت ایران متهم می‌کنند. آنها می‌گویند از آنجایی که دولت بایدن سخت در تلاش است تا توافق اتمی با رژیم ایران را احیا کند، سعی می‌کند بر سر مساله حقوق بشر این رژیم را نرنجاند.

بر همین مبنی، آنها خطاب به جو بایدن می‌نویسند: «دولت شما مدعی است که سیاست خارجی مبتنی بر حقوق بشر و دموکراسی را دنبال می‌کند. مردم ایران در هر فرصتی به مبارزه با رژیم می‌پردازند، و به دنبال حقوق بشر، دموکراسی، و دولتی هستند که نماینده ارزش‌های آنها باشد.»

جمهوری‌خواهان کنگره می‌گویند با توجه به شکافی که بین مردم و رژیم ایران وجود دارد، حمایت ایالات متحده از مردم ایران نه تنها «ضرورتی راهبردی»، بلکه «ضرورتی اخلاقی» است.

قانونگذاران نتیجه می‌گیرند: «ایالات متحده نباید اجازه دهد تا مسائل حقوق بشر به محاق برود. لغو تحریم‌های بزرگترین حکومت حامی تروریسم در جهان، تنها به معنای توانمندسازی کسانی است که مشغول سرکوب داخلی و تجاوز خارجی هستند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید