آمریکا: برای مقابله با تهدیدهای ایران در خاورمیانه باقی می‌مانیم

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی منامه بر ادامه حمایت واشینگتن از متحدان خود در خاورمیانه تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برت مک گورک، هماهنگ کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور خاورمیانه، بر تعهد ایالات متحده به ادامه حضور نیروهایش در خاورمیانه برای مقابله با تهدیدات ایران تاکید کرد.

مک گورک، دوشنبه، 22 نوامبر، طی سخنرانی در جریان فعالیت‌های کنفرانس امنیتی منطقه‌ای موسوم به «گفت‌وگوهای 2021 منامه» در بحرین، ضمن تاکید مجدد بر تعهد کشورش به حمایت و حفاظت از امنیت متحدان و شرکای خود در خاورمیانه، خاطرنشان کرد: «خروج آمریکا از افغانستان آنطور که برخی معتقدند به معنای خروج از منطقه نیست»

او افزود: «نزدیک به دو دهه است که حضور آمریکا در منطقه ادامه دارد. واشینگتن امنیت خاورمیانه را جزو اولویت‌ها و بخشی جدا ناپذیر از امنیت خود می‌داند».

مقابله با ایران

مک گورک تصریح کرد: «سه دولت متوالی آمریکا در دو دهه گذشته نقش مهمی در حفاظت از منطقه چه از طریق حمایت مستقیم یا غیرمستقیم و چه از طریق آموزش و توانمندسازی متحدان خود ایفا کرده‌اند و این خود نشان‌دهنده تعهد آمریکا در قبال کشورهای منطقه است».

او تاکید کرد که واشینگتن با شرکای خود برای بازدارندگی ایران و کاهش تنش در منطقه همکاری می‌کند.

او در جلسه پایانی کنفرانس منامه اظهار داشت: «ما رنج مردم ایران را درک می کنیم و فضای دیپلماسی را در تعامل با تهران باز می‌گذاریم، اما در عین حال آماده هرگونه گزینه دیگری نیز هستیم.»

مک گورک در خصوص بازگشت ایران به توافق هسته‌ای نیز افزود: «ما برای مذاکره درباره برنامه هسته‌ای و موضوعات جداگانه دیگر با تهران که یک دشمن علنی برای واشینگتن به شمار می‎‌رود، آماده‌ایم».

هماهنگ کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور خاورمیانه گفت: «به نظر من دیپلماسی بهترین راه‌حل بحران برنامه‌ هسته‌ای ایران است.»

گفتنی است که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، روز شنبه در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی منامه نیز بر ادامه حمایت واشینگتن از متحدان خود در خاورمیانه تاکید کرد.

وزیر دفاع آمریکا با تاکید بر اولویت امنیتی آمریکا در مبارزه با تروریسم و ​​حفاظت از خطوط کشتیرانی در منطقه، گفت: «ایالات متحده در صورت لزوم نیروهای خود را در خاورمیانه افزایش خواهد داد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size