مایکروسافت: هکرهای ایرانی به شرکت‌های خدمات اینترنتی حمله می‌کنند

افزایش این حملات نشانه این است که بازیگران حکومتی، به طور فزاینده‌ای زنجیره‌های خدماتی را به عنوان مسیری برای دست یافتن به اهداف واقعی خود مورد حمله قرار می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت مایکروسافت درباره افزایش گسترده حملات هکری حکومت ایران علیه شرکت‌های خدمات اینترنتی هشدار داد و گفت این گونه حملات در سال 2020 تقریباً وجود نداشت اما امسال از 1500 حمله بالقوه فراتر رفته است.

مایکروسافت جمعه 19 نوامبر 2021 در وبلاگ خود به نقل از «مرکز اطلاعات تهدیدات» و «واحد امنیت دیجیتال» این کمپانی نوشت: «مایکروسافت چندین عامل تهدیدکننده ایرانی را رهگیری کرده است که بخش خدمات اینترنتی را به‌منظور سرقت اعتبارنامه‌های ورود به حساب‌های کاربری مشتریان و دسترسی به اطلاعات آنها مورد حمله قرار می‌دهند.»

بر مبنای این گزارش، بیشتر حملات هکرهای ایرانی علیه شرکت‌های خدمات اینترنتی مستقر در هند، اسرائیل و امارات متحده عربی صورت گرفته است. مایکروسافت می‌گوید که افزایش این حملات نشانه این است که بازیگران حکومتی، به‌طور فزاینده‌ای زنجیره‌های خدماتی را به عنوان مسیری برای دست یافتن به اهداف واقعی خود مورد حمله قرار می‌دهند.

این گزارش می‌افزاید: «تا ژوئیه 2021، مایکروسافت کمتر شاهد تلاش‌های هکرهای ایرانی برای حمله به اهداف هندی بود. هکرهای ایرانی با حمله به شرکت‌های ارائه خدمات اینترنتی به دنبال دستیابی به اطلاعات کاربران این شرکت‌ها هستند. این نوع حمله قابل توجه است، چرا که از اعتماد میان شرکت خدماتی و مشتریان سوء استفاده می‌کند.»

بر مبنای این گزارش، به نظر می‌رسد هکرهای ایرانی از حملات موفق خود به برخی شرکت‌های بزرگ اینترنتی در غرب درس‌هایی گرفته‌اند. از جمله این حملات می‌توان حمله به شرکت «سولار ویندز» را یادآوری کرد که برخی سازمان‌های دولتی ایالات متحده و شرکت‌های امنیت سایبری کلیدی این کشور از جمله مایکروسافت را هدف قرار داد.

مایکروسافت اعلام کرد که از اواسط اوت تا اواخر سپتامبر امسال، 1788 هشدار درباره حمله هکرهای ایرانی به هند صادر کرده است. تقریباً 80 درصد این حملات علیه شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنت صورت گرفت. این در حالی است که سال گذشته مایکروسافت تنها ده هشدار درباره موارد مشابه صادر کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید