جلسات دادگاه استیناف 3 متهم از اعضای هسته تروریستی ایران در اروپا پایان یافت

اعضای این هسته تروریستی که توسط اسدالله اسدی، دپیلمات ایرانی در اروپا سازمان‌دهی شده‌اند به مشارکت در طرح‌ریزی برای قتل عمد، تدارک برای حملات تروریستی و عضویت در سازمان تروریستی زیر مجموعه وزارت اطلاعات ایران متهم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه استیناف بلژیک در شهر آنتورپ، پنج‌شنبه، 18 نوامبر، به جلسات رسیدگی به پرونده سه متهم هسته تروریستی اسدالله اسدی دیپلمات سابق ایران که در فوریه گذشته توسط دادگاه بین‌المللی کیفری به احکام حبس طولانی مدت محکوم شدند، پایان داد.

جلسه پنج‌شنبه این دادگاه برای رسیدگی به پرونده مهرداد عارفانی اختصاص داده شده بود و دادگاه به دقت دفاعیات وکیل مهرداد عارفانی را شنید.

این سه تبعه ایرانی به مشارکت در برنامه‌ریزی برای قتل عمد و تدارک برای طرح تروریستی و عضویت در یک سازمان تروریستی زیر نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران متهم هستند.

این سه متهم عبارتند از امیر سعدونی (41 ساله) که در دادگاه کیفری به 15 سال حبس محکوم شد و همسرش نسیمه نعامی (36 سال) که به 18 سال حبس محکوم شد و سومین متهم مهرداد عارفانی (58 سال) که به 17 سال حبس محکوم شد.

در جلسات دادگاه استیناف دادستان و وکلای شاکیان اعضای هسته اسدی را به توطئه تروریستی برای منفجر کردن بمب در تجمع مخالفان ایرانی، که توسط دستگاه اطلاعاتی دولت جمهوری اسلامی ایران طرح‌ریزی شده بود، متهم کردند.

بر اساس گزارش‌های اطلاعاتی غرب، دادستانی معتقد است که اسدالله اسدی شبکه مأموران اطلاعاتی ایران را در سراسر اروپا به طور کلی از سفارت‌ این کشور در وین اداره می‌کرد.

وکیل مدافع نسیمه نعامی اظهار داشت که موکلش از ماهیت مواد منفجره اطلاعی نداشته و گمان می‌کرد ابزاری برای آتش‌بازی است. او همچنین قدرت تخریب مواد منفجره را ناچیز تلقی کرد و گفت به این دلیل که وقتی به وسیله ربات‌ها منفجر شدند، گودالی در جاده‌ها ایجاد نکردند.

وکیل مدافع امیر سعدونی، همسر نسیمه نعامی، فاش کرد که موکلش نهایت همکاری را با بازپرس داشته است. او معتقد بود که بدون همکاری سعدونی با بازپرس، تحقیقات دقیق امکان‌پذیر نبود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید