پنتاگون: از رفتار پلید و تهدیدهای ایران علیه امنیت منطقه آگاهیم

واشینگتن تهران را به تامین مالی و پشتیبانی تسلیحاتی گروههای شبه‌نظامی تروریستی در منطقه متهم می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، «پنتاگون» گفت، که «رویکرد ایران و رفتار پلید و تهدید‌های آن علیه امنیت منطقه» مورد توجه همه طرف‌ها است.

به گزارش خبرنگار «العربیه» از واشینگتن، جان کربی روز چهارشنبه، 17 نوامبر، اظهار داشت که ژنرال لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، در جریان دیدارهای دوجانبه خود با تعدادی از سران کشورهای منطقه خاورمیانه که قرار است فردا پنج‌شنبه انجام شود، درباره تهدیدهای ایران صحبت خواهد کرد.

سخنگوی پنتاگون افزود:«وزیر دفاع آمریکا در این سفر با سران کشورها و فرماندهان نظامی آمریکا در امارات و بحرین دیدار خواهد کرد».

آمریکا در کشورهای عربی امارات و بحرین نیروهایی مستقر کرده است. بر اساس این بیانیه، آستین در بحرین در کنفرانس «گفت‌وگوی منامه» که هر ساله توسط موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک بحرین، برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

آمریکا و ایران
آمریکا و ایران

تهدیدهای ایران

میرا رسنیک، معاون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور امنیت منطقه‌ای در دفتر امور سیاسی و نظامی، تأکید کرد که هدف از تهدیدهای ایران علیه متحدان واشینگتن، بی‌ثبات کردن منطقه خاورمیانه است.

او افزود: «دولت آمریکا به مقابله با تهدیدات ایران، تلاش برای تقویت توان دفاعی کشورهای منطقه و مقابله با رقابت نظامی روسیه و چین در منطقه و کشورهای جهان ادامه خواهد داد».

دولت آمریکا همواره تاکید کرده است که از هیچ تلاشی برای جلوگیری از تهدیدهای بی‌ثبات کننده ایران علیه امنیت کشورهای خاورمیانه دریغ نخواهد کرد.

ایالات متحده آمریکا همواره ایران را به تامین مالی و پشتیبانی تسلیحاتی از بسیاری از گروه‌های شبه‌نظامی تروریستی در کشورهای منطقه متهم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید