.
.
.

برملاشدن اختلاف در داخل کاخ سفید میان بایدن و کامالا هریس

هواداران هریس به «سی ان ان» گفتند که تیم بایدن برای به حاشیه راندن معاون رئیس جمهوری تلاش زیادی می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبکه تلویزیونی آمریکایی «سی ان ان» در گزارشی از وجود اختلاف‌نظرهای شدید میان تیم جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده و معاون او «کامالا هریس» در کاخ سفید، خبر داد.

در گزارش «سی.ان ان» که سه‌شنبه، 16 نوامبر، منتشر شده آمده است که جو بایدن و تیم او از عملکرد هریس بگونه‌ای ناامید شدند که او را به عدم وفاداری به رئیس جمهوری متهم می‌کنند.

آنها بر این باورند که هریس ترجیح می‌دهد برای نامزدی خودش برای انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا فعالیت بکند نه برای حمایت از نامزدی بایدن.

این شبکه آمریکایی در گزارش خود گفته است، تیم بایدن از آنچه که آنها «اختلال ریشه‌دار و عدم تمرکز» کامالا هریس در عملکرد خود می‌دانند، خسته شده‌اند.

این گزارش ادامه می‌دهد که دستیاران کلیدی کاخ سفید تا حد زیادی از هریس و دستیاران او ناامیده شدند اما آنها در عین حال معتقدند که اکنون زمان مناسبی برای برخورد با او نیست به خصوص که شرایط و تحولات سیاسی و مسائل قانونگذاری جو بایدن را بسیار نگران کرده است.

بر اساس این گزارش، نارضایتی در کاخ سفید میان دو طرف وجود دارد و هر یک از طرفین طرف مقابل را به بی‌عملی و عملکرد نادرست متهم می‌کند.

 جو بایدن و کامالا هریس
جو بایدن و کامالا هریس

«سی.ان.ان» با حدود 30 دستیار سابق و کنونی «کامالا هریس» که برخی از آنها از مقامات دولتی، حزب دموکرات‌ها و مشاوران خارجی دولت بایدن هستند به طور گسترده مصاحبه کرده است، آنها از حقیقت پیچیده‌ای در داخل کاخ سفید سخن گفته و از تلاش بسیاری برای به حاشیه راندن معاون رئیس جمهوری خشمگین بودند.

طبق گزارش «سی.ان.ان» معاون رئیس جمهوری آمریکا به چند تن از رازداران خود گفته است که او احساس می کند، از نظر سیاسی بسیار محدود شده است و اطرافیان او حتی از اشاره به آرمان‌ها و جاه‌طلبی‌های سیاسی آینده او محتاط هستند و عمیقاً معتقدند که او به رئیس جمهوری آمریکا وفادار نیست.

این گزارش می‌گوید، با توجه به شک و تردید‌ها در درباره تصمیم بایدن برای اعلام نامزدی خود برای انتخاب مجدد در سال 2024، هریس ممکن است تا یک سال دیگر کمپین تبلیغاتی خود را برای نامزدی ریاست‌جمهوری راه‌اندازی کند.

برخی از کسانی که با CNN صحبت کردند، بر این باورند که هریس به خوبی برای ایفای هر نقشی در آینده آماده است. برخی بر این باورند که روابط دشواری که او با برخی از بخش‌های کاخ سفید دارد، باعث شده که هواداران او احساس کنند که هیچ کسی از تلاش یا کارهایی که او انجام داده، قدردانی نمی‌کند بلکه بیشتر اشتباهات او حتی کوچک آن را بزرگ جلوه می‌دهند.

برخی از مقام‌های ارشد حزب دمکرات در داخل واشینگتن و خارج از آن، کامالا هریس را در موقعیتی ضعیف می‌بینند و در صحبت‌های خصوصی میان خود این پرسش را مطرح می‌کنند که چرا کاخ سفید ترجیح داده تا معاون رئیس جمهوری این کشور از اذهان و محافل عمومی دور بماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم