هکرها با نفوذ به سامانه ایمیل «اف‌بی‌آی» هشدارهای جعلی ارسال کردند

این هشدارها از یک آدرس رسمی اف‌بی‌آی ارسال شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره تحقیقات فدرال آمریکا «اف‌بی‌آی» اعلام کرد که گروهی از هکرها، شنبه 13 نوامبر، سامانه ایمیل این اداره را هک کرده و ده‌ها هزار ایمیل که در آن نسبت به حمله‌ای سایبری هشدار داده شده، ارسال کرده‌اند.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این ایمیل‌های جعلی از آدرس رسمی ایمیل «اف‌بی‌آی» ارسال شده است.

با وجود این‌که اف‌بی‌آی به محض اطلاع از این حمله، سخت‌افزارهای مربوطه را از چرخه خارج کرد اما به گفته این سازمان، «این وضعیت کماکان ادامه دارد.»

سازمان «اسپم‌هوس پراجکت» که در زمینه ردیابی ایمیل‌های اسپم یا «هرزنامه» فعالیت می‌کند، در گزارشی اعلام کرد که هکرها ده‌ها هزار ایمیل را از وبسایتی که چندین سازمان دولتی آمریکا استفاده می‌کند، در دو مرحله ارسال کرده‌اند.

هکرها در برخی از این حملات، با سوء‌استفاده از نام «گروه تشخیص تهدیدهای سایبری» که وابسته به «وزارت امنیت میهن آمریکا» است، ایمیل‌هایی را با عنوان «فوری: عامل خطر در سیستم‌ها» به دریافت‌کنندگان ارسال کرده اند.

این ایمیل‌ها به گیرندگان خود هشدار می‌دادند که آن‌ها هدف حمله سایبری «پیچیده» یک باند اخاذی معروف هستند.

برایان کربس، کارشناس مستقل امور سایبری در این زمینه گفت که او هم چنین هشدار جعلی را از سوی ایمیل اف‌بی‌آی دریافت کرده اما محتوای آن متفاوت بوده است.

دفتر تحقیقات فدرال و آژانس امنیت سایبری آمریکا، وقوع این «حمله» را بدون ارائه جزئیات تائید کردند.

این دو سازمان در بیانیه‌ای مشترک نوشتند که « اف‌بی‌آی و آژانس امنیت سایبری از حمله صبح روز شنبه آگاه است. در این حمله از آدرس ic.fbi.gov برای ارسال ایمیل‌های جعلی استفاده شده است.»

این بیانیه در ادامه افزوده است: « این وضعیت همچنان ادامه دارد اما اطلاعات بیشتری در این لحظه نمی‌توانیم ارائه دهیم. ما همچنان از مردم می‌خواهیم که در برابر ایمیل‌های ناشناس هوشیار باشند و هر گونه فعالیت مشکوکی را گزارش کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید