بریتانیا از ایران خواست برای دستیابی به توافق در مذاکرات اتمی تلاش کند

وزارت خارجه بریتانیا آزادی زندانیان دوتابعیتی به‌ویژه نازنین زاغری را از ایران خواستار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بریتانیا اعلام کرد که در دیدار علی باقری کنی، معاون وزیر خارجه ایران از لندن، از او‌ خواسته شده تا تهران فرصت به وجود آمده برای احیای برجام را از دست ندهد.

وزارت خارجه بریتانیا شامگاه پنج‌شنبه، 11 نوامبر، در بیانیه‌ای آورده که در جریان دیدار باقری با مقامات این وزارتخانه بر آزادی زندانیان دو تابعیتی به‌ویژه «نازنین زاغری رتکلیف» تاکید شده است.

در این بیانیه آمده که مقامات بریتانیایی خواستار آزادی دیگر زندانیان‌ دو تابعیتی ایرانی - بریتانیایی از جمله انوشه آشوری و مراد طاهباز نیز شده‌اند.


بازداشت در فرودگاه تهران

نازنین زاغری که مدیر پروژه‌های موسسه خیریه «تامسون رویترز» است، در آوریل 2016 در فرودگاه تهران بازداشت و به تلاش برای براندازی جمهوری اسلامی متهم شد.

زاغری که آوریل گذشته محکومیت پنج ساله خود را به پایان رساند، مجددا از سوی قوه قضائیه ایران به اتهام فعالیت‌های ضد حکومتی محکوم شده است.

خانواده زاغری و موسسه خیریه که او‌ مدیریتش را برعهده دارد، پیوسته اتهامات جمهوری اسلامی علیه این شهروند دو تابعیتی را رد کرده‌اند.

نازنین زاغری
نازنین زاغری


اعتصاب غذا

از سویی ریچارد رتکلیف، همسر زاغری که از حدود سه هفته پیش در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد، با جیمز کلورلی، وزیر امور خاورمیانه بریتانیا درباره وضعیت همسرش دیدار کرد.

رتکلیف پس از این دیدار به خبرنگاران گفت که دیدارش با مقامات وزارت خارجه بسیار «ناامیدکننده» بوده است. او افزود: «کلورلی هیچ چارچوب و سقف زمانی برای حل مشکل همسرش تعیین نکرد.»

زاغری، همسر و فرزندش
زاغری، همسر و فرزندش

با این حال وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد که مقامات این وزارتخانه به‌ویژه لیز تراس، وزیر خارجه بر آزادی همه زندانیان دو تابعیتی ایرانی - بریتانیایی از جمله زاغری که ظالمانه در ایران زندانی هستند، تاکید دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید