لیندزی گراهام: بایدن بی‌کفایت‌ترین رئیس‌جمهوری آمریکا در زمینه سیاست خارجی است

به گفته گراهام، ارتش آمریکا به بایدن تذکر داده بود که اگر تمام نیروهای این کشور از افغانستان خارج شود، افغانستان دچار فروپاشی خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیندزی گراهام، سناتور ارشد جمهوری‌خواه ایالات متحده در اظهاراتی گفت، جو بایدن، رئیس‌‌جمهوری آمریکا، در زمینه سیاست‌های خارجی «بی‌کفایت‌ترین» رئیس‌جمهوری است که او به چشمان خود دیده است.

گراهام، چهارشنبه، 10 نوامبر، در مصاحبه‌ای با تلویزیون «فاکس‌نیوز» عنوان کرد که عملکرد بایدن، به‌ویژه پس از خروج از افغانستان، از جیمی کارتر نیز بدتر است.

کارتر، سی‌و‌نهمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده از حزب دموکرات آمریکا بود.

گراهام در ادامه اظهارات خود گفت، ارتش آمریکا به جو بایدن تذکر داده بود که اگر تمام نیروهای این کشور از افغانستان خارج شده و پایگاه هوایی بگرام رها شود، افغانستان دچار فروپاشی خواهد شد و آمریکا نمی‌تواند از آن‌چه که باقی مانده دفاع کند.

او در این زمینه افزود: «جو بایدن ماهیت جنگ علیه تروریسم را نمی‌فهمد. او گمان می‌کند در صورت عقب‌نشینی از این مناطق، ما همچنان در امنیت خواهیم بود.»

این عضو ارشد سنای آمریکا پیشتر در اظهاراتی گفته بود، با وجود خروج آشفته نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان، این کشور مجبور خواهد شد به افغانستان بازگردد.

او در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «بی‌بی‌سی» گفت: «ما همانطوری که به عراق و سوریه بازگشتیم، به افغانستان نیز باز‌می‌گردیم. مجبور خواهیم شد این کار را بکنیم، چرا که تهدید تروریستی بسیار بزرگی متوجه ما خواهد شد.»

این سناتور ارشد پیشتر خواستار استیضاح جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، به دلیل «خروج فاجعه‌بار» از افغانستان و هرج و مرج هنگام تخلیه شده بود، و گفته بود که «رئیس‌جمهوری آمریکا در وظایف خود به عنوان فرمانده کل قوا قصور کرده است.»

آمریکا در اوت 2021 به صورت رسمی به حضور 20 ساله خود در افغانستان پایان داد ولی قبل از اتمام عملیات خروج، کابل به تصرف طالبان درآمد و کار را برای کشورهای غربی جهت تخلیه شهروندان خود و شهروندان افغان که در طول این سال‌ها با غربی‌ها همکاری می‌کردند، سخت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size