آمریکا: «برجام» در راستای منافع ملی آمریکاست

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در اظهاراتی گفت، جایگزین قابل‌قبولی برای برجام وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در اظهاراتی گفت که بازگشت به توافق هسته‌ای موسوم به «برجام»، در راستای منافع ملی آمریکا و متحدان این کشور در منطقه است.

پرایس، سه‌شنبه، 9 نوامبر، در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت، برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام، موثرترین ابزاری است که به‌وسیله آن می‌توان برای همیشه از عدم دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای اطمینان پیدا کرد.

پرایس به خبرنگاری که نظر او را در مورد اظهارات آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل جویا شده بود، پاسخ نداد.

آویو کوخاوی پیشتر گفته بود، اسرائیل آمادگی عملیاتی خود را برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران تسریع می‌کند.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین نیز در توییتی با اظهار استقبال از ادامه مذاکرات وین گفت، این مذاکرات باید به موفقیت منتهی شود زیرا جایگزین قابل‌قبولی برای برجام وجود ندارد.

ژان ایو لودریان، وزیرخارجه فرانسه روز گذشته در گفت‌وگو با همتای ایرانی خود گفته بود که دور جدید مذاکرات باید از همان نقطه‌ای آغاز شود که در ماه ژوئن متوقف شده بود.

در واکنش به این اظهارات، علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر خارجه ایران گفت که مذاکرات وین، مذاکراتی هسته‌ای نیست و ادعا کرد که «موضوع اصلی ایران در این مذاکرات، پیامدهای ناشی از خروج ایالات متحده آمریکا از برجام یعنی تحریم‌های وضع شده آمریکا» علیه این کشور است.

مذاکرات اتمی وین با هدف احیای برجام که قرار است از 29 نوامبر جاری از سرگرفته شود، در ژوئن گذشته و پس از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران متوقف شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید