نخست‌وزیر لهستان: موج مهاجران از بلاروس امنیت اتحادیه اروپا را تهدید می‌کند

نخست وزیر لهستان: این حمله رژیم لوکاشنکو همه ما را هدف قرار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ماتئوش موراویتسکی، نخست وزیر لهستان، نسبت به ورود موج بی‌سابقه مهاجران غیرقانونی از بلاروس به لهستان هشدار داد.

نخست وزیر لهستان، سه‌شنبه، 9 نوامبر، با هشدار نسبت به امواج بی‌سابقه مهاجرانی که تلاش می‌کنند به شکل غیرقانونی از مرزهای بلاروس وارد لهستان شوند، تاکید کرد که این موضوع، امنیت تمامی اتحادیه اروپا را تهدید می‌کند.

موراویسکی در توییتی نوشت: بستن مرز لهستان در راستای منافع ملی ما است، اما در حال حاضر، ثبات و امنیت تمامی اتحادیه اروپا در خطر است.

او تاکید کرد: این حمله رژیم لوکاشنکو، (رئیس جمهوری بلا روس)، همه ما را هدف قرار داده است.

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان سه‌شنبه، 9 نوامبر، نسبت به صدها مهاجری که در کمپ‌های نزدیک مرز بلاروس با لهستان اقامت دارند، ابراز نگرانی کرده و خواستار پایان سوء‌استفاده از افراد آسیب‌پذیر در راستای اهداف سیاسی شد.

شبیا مانتو، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در نشست خبری در سازمان ملل گفت:«ما بسیار نگران صحنه‌هایی هستیم که از مرز بلاروس و لهستان مشاهده می‌کنیم.» به گفته او کمیساریای عالی سازمان ملل به شدت نگران سرنوشت زنان و کودکان است.

او افزود: ما بارها و بارها گفته‌ایم که استفاده از پناهندگان، پناهجویان و مهاجران برای برآورده کردن اهداف سیاسی، غیرقابل قبول است و باید پایان یابد.

شایان ذکر است که لهستان، بلاروس را متهم می‌‌کند که با تشویق مهاجران برای رسیدن به خاک لهستان و اتحادیه اروپا، می‌کوشد تا از این طریق زمینه را برای رویارویی بزرگی فراهم ساخته و آنها را تحت فشار قرار دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید